Kamil Vašíček
 Jiří Ježek
 Jiří Bouška
 Ivan Karabec
 David Drahonínský
 Michal Vápenka
 Eva Datinská
 Tereza Kmochová
 Máčala, Hetmer
 Tomáš Pazdera
 Tereza Diepoldová
 Šárka Musilová
 Ondřej Sedliský
 Zdeněk Krupička
 Arnošt Petráček
 Jiří Suchánek
 Lenka Matoušková
 Jaroslav Šmédek
 Tomáš Vaverka
 Marek Bartošek

ČPT

Český paralympijský tým

Český paralympijský tým lze definovat jako množinu sportovců a jejich doprovodu, kteří reprezentují anebo reprezentovali Českou republiku na Paralympijských hrách (Czech Paralympic Team) či na deaflympiádách (Czech Deaflympic Team) a na Global Games (Czech team Global Games). Do této množiny se zahrnují i ti, kteří se na zabezpečení paralympioniků a deaflympioniků, na přípravě a realizaci účasti České republiky na paralympiádách a deaflympiádách přímo či nepřímo podílejí.

Ve světě se myšlenka paralympismu začala rozvíjet v polovině 20. století. V 80. letech byl pak založen Mezinárodní koordinační výbor světových organizací postižených sportovců jako rovnocenný protějšek Mezinárodního olympijského výboru. V roce 1992 byl přejmenován na Mezinárodní paralympijský výbor (IPC).

Součástí Českého paralympijského týmu jsou i sluchově handicapovaní, jejichž historie mezinárodních soutěží sahá až do roku 1924. Od tohoto data se pořádají sportovní akce známé jako „International Silent Games“ (dnes deaflympiády).

GENERÁLNÍ PARTNER GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
EXKLUZIVNÍ DODAVATELÉ PARTNER ANKETY
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC ROKU
PARTNEŘI
PARTNEŘI
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
ZA PODPORYDÁRCEMARKETINGOVÝ PARTNER