Tereza Diepoldová
 Zdeněk Krupička
 Ondřej Sedliský
 Šárka Musilová
 Arnošt Petráček
 Michal Vápenka
 Máčala, Hetmer
 Tereza Kmochová
 Jiří Suchánek
 Eva Datinská
 Lenka Matoušková
 Jaroslav Šmédek
 Marek Bartošek
 Jiří Bouška
 David Drahonínský
 Kamil Vašíček
 Ivan Karabec
 Tomáš Pazdera
 Tomáš Vaverka
 Jiří Ježek

Střelba

Sport, který testuje přesnost a kontrolu, sportovci s tělesným handicapem soutěží jak ve střelbě z pušky, z pistole a z brokovnice. Střílí se na vzdálenosti 10m, 25m a 50m.

Soutěží se v kategoriích ženy, muži a smíšené disciplíny.

Pravidla navazují na pravidla Mezinárodní střelecké federace (ISSF) a jsou upravené s ohledem na handicap sportovců dle pravidel IPC Shooting Para Sport.

V květnu 2017 IPC oficiálně schválil disciplínu trap.

V roce 2019 byla do rodiny střeleckých disciplín zařazena i sportovní klasifikace pro zrakově handicapované sportovce (Sportovci se zrakovým handicapem používají vzduchové pušky, kterými vystřelí sérii střel na pevný terč. Střelci využívají k míření zvukový signál – čím má signál vyšší tón, tím blíže závodník míří na střed terče). Sportovci se zrakovým handicapem mohou soutěžit v disciplínách – vzduchová puška na 10 m (stojící: Mixed 10 m Air Rifle Standing SHVI a vleže: Mixed 10 m Air Rifle Prone SHVI).

Jak začít – Kontakt na svazy provozující střelbu:

 

Historie:

Střelba se poprvé představila na paralympijských  v roce 1976 (Toronto, Kanada) a nyní je provozována ve více než 65 zemích.

IPC podepsalo v roce 2010 s Mezinárodní střeleckou federací Memorandum o porozumění, které má za účel spolupráci při rozvoji střelby pro handicapované sportovce.

 

Odkazy:

 

Video:

GENERÁLNÍ PARTNER GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
EXKLUZIVNÍ DODAVATELÉ PARTNER ANKETY
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC ROKU
PARTNEŘI
PARTNEŘI
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
ZA PODPORYDÁRCEMARKETINGOVÝ PARTNER