Tereza Diepoldová
 Kamil Vašíček
 Tereza Kmochová
 Máčala, Hetmer
 Jiří Ježek
 Jaroslav Šmédek
 Ondřej Sedliský
 David Drahonínský
 Jiří Bouška
 Ivan Karabec
 Tomáš Pazdera
 Lenka Matoušková
 Tomáš Vaverka
 Eva Datinská
 Arnošt Petráček
 Michal Vápenka
 Zdeněk Krupička
 Marek Bartošek
 Jiří Suchánek
 Šárka Musilová

Volejbal sedících

Volejbal sedících je týmový sport, ve kterém proti sobě hrají vždy dva týmy o šesti hráčích a jehož pravidla jsou podobná volejbalu stojících. Hlavním rozdílem, jak již z názvu vyplývá, je, že hráči během zápasu sedí na zemi a po dobu hry se musí pánev vždy dotýkat země.

Volejbalové hřiště má rozměry 10x6m, síť je natažená u žen 1,05m a u mužů 1,15m nad zemí. Oproti klasickému volejbalu mohou hráči podání blokovat či při něm smečovat. Při hře smí blokovat max. vždy 3 hráči, kteří jsou v přední zóně. Libero se vždy nachází v zadní zóně.

Tým je složen maximálně ze 12 hráčů, všichni hráči musí mít klasifikaci (amputáři, ztráta svalové síly, omezený pohyb kloubů,…). Hráči mohou mít klasifikaci MD (minimální handicap) a nebo D (handicapovaný). Na soupisce může mít tým maximálně dva hráče s klasifikací MD, na hřišti pak smí být vždy jen 1 hráč s klasifikací MD.

Hraje se na 5 setů, vítězem je tým, který vyhraje 3 sety. První čtyři sety se hrají do 25 bodů, případný rozhodující pátý set se hraje do 15. bodů; každý set musí být vyhraný o 2 body.

Na programu PH je turnaj žen i mužů.

 

Jak začít – Kontakt na svazy provozující volejbal sedících:

Historie:

Volejbal sedících se poprvé představil na programu paralympijských her v roce 1980 (Arnhem). Je hrán ve více jak 75 zemích po celém světě.

Odkazy:

 

Video:

GENERÁLNÍ PARTNER GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
EXKLUZIVNÍ DODAVATELÉ PARTNER ANKETY
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC ROKU
PARTNEŘI
PARTNEŘI
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
ZA PODPORYDÁRCEMARKETINGOVÝ PARTNER