Jaroslav Šmédek
 Tomáš Pazdera
 Jiří Ježek
 Michal Vápenka
 Tereza Kmochová
 Tomáš Vaverka
 Šárka Musilová
 Jiří Bouška
 Tereza Diepoldová
 Marek Bartošek
 Eva Datinská
 Kamil Vašíček
 Arnošt Petráček
 Ondřej Sedliský
 Jiří Suchánek
 Máčala, Hetmer
 David Drahonínský
 Zdeněk Krupička
 Ivan Karabec

Nejlepší handicapovaný sportovec roku

Nejlepší handicapovaný sportovec roku:

 

Handicapovaný sportovec roku 2016:

Tisková zpráva ke stažení zde.

Nejlepší handicapovaný sportovec ČR:

1. Arnošt PETRÁČEK plavání (ČATHS)

2. David DRAHONÍNSKÝ lukostřelba (ČFSH)

3. Běla TŘEBÍNOVÁ plavání (ČATHS)

4. Jiří SUCHÁNEK stolní tenis (ČSTPS)

5. Eva BERNÁ atletika (ČATHS)

6. Ivo KOBLASA cyklistika (ČATHS)

7. Jan POVÝŠIL plavání (ČATHS)

8. Vladimír HLAVÁČ plavání (ČSMPS)

9. Radim BĚLEŠ atletika (ČATHS)

10. Ondřej SEDLISKÝ plavání (ČSMPS)

Nejlepší handicapovaný sportovec hl. m. Prahy:

1. David DRAHONÍNSKÝ lukostřelba (ČFSH)

2. Jan POVÝŠIL plavání (ČATHS)

3. Kateřina HUSÁKOVÁ atletika (ČSMPS)

Kolektiv roku 2016:

Lukostřelba

Šárka Musilová, David Drahonínský

Trenéři roku 2016:

Alexandra MÜLLER plavání (ČSMPS)

Jiří FILIP plavání (ČATHS)

Petr BUDÍNSKÝ plavání (ČSZPS)

Josef PROCHÁZKA orientační běh (ČSNS)

Vladimír BRADA lukostřelba (ČFSH)

Milan JAŠEK stolní tenis (ČSTPS)

Juniorka roku 2016:

Vendula DUŠKOVÁ plavání (ČSTPS)

Junior roku 2016:

Patrik JAHODA cyklistika (ČATHS)

Objev roku 2016 – ženy:

Šárka MUSILOVÁ lukostřelba (ČSMPS)

Objev roku 2016 – muži:

Patrik JAHODA cyklistika (ČATHS)

 

Handicapovaný sportovec roku 2015:

Tisková zpráva ke stažení zde.

Přenos České televize

Záznam přenosu můžete zhlédnout na serveru www.ceskatelevize.cz

 Nejlepší handicapovaný sportovec:

1. Tereza KMOCHOVÁ alpské lyžování (ČSNS)

2. Tomáš PAZDERA snowboarding (ČSNS)

3. David DRAHONÍNSKÝ lukostřelba (ČFSH)

4. Veronika GRYGAROVÁ alpské lyžování (ČSNS)

5. Ivo KOBLASA cyklistika (ČATHS)

6. Běla TŘEBÍNOVÁ plavání (ČATHS)

7. Vladimír HLAVÁČ plavání (ČSMPS)

8. Jakub NOVÁK alpské lyžování (ČSMPS)

9. Jiří BOUŠKA cyklistika (ČFSH)

10. Adéla MÍKOVÁ plavání (ČSMPS)

Kolektiv roku 2015:

Lukostřelba

Jiří KLICH, Jaroslav ZELENKA, Leoš BARTOŠ

Trenér roku 2015:

Alexandra MÜLLER plavání (ČSMPS)

Eva ŠMAUZOVÁ plavání (ČATHS)

František DOSTÁLEK alpské lyžování (ČSZPS)

Kateřina PROKŠOVÁ alpské lyžování (ČSNS)

Vladimír BRADA lukostřelba (ČFSH)

Juniorka roku 2015:

Tereza JAKSCHOVÁ atletika (ČATHS)

Junior roku 2015:

Ivo KOBLASA cyklistika (ČFSH)

Objev roku 2015 – ženy:

Tereza TITĚROVÁ atletika (ČSMPS)

Objev roku 2015 – muži:

Daniel BÍNA jachting (ČATHS)

Síň slávy:

Martina KNIEZKOVÁ (in memoriam) atletika (ČATHS)

 

Handicapovaný sportovec roku 2014:

Tisková zpráva ke stažení zde.

Přenos České televize

Záznam přenosu můžete zhlédnout na serveru www.ceskatelevize.cz

 Nejlepší handicapovaný sportovec:

1. Jiří BOUŠKA cyklistika (ČFSH)

2. Jiří JEŽEK cyklistika (ČATHS)

3. Ivan KARABEC stolní tenis (ČATHS)

4. Arnošt PETRÁČEK plavání (ČATHS)

5. Eva BERNÁ atletika (ČFSH)

6. Ondřej SEDLISKÝ tenis (ČSMPS)

7. Veronika SKUHROVSKÁ atletika (ČSMPS)

8. Vladimír HLAVÁČ plavání (ČSMPS)

9. Adéla MÍKOVÁ plavání (ČSMPS)

10. Patrik HETMER, Miroslav MÁČALA (trasér) alpské lyžování (ČSZPS)

Kolektiv roku 2014:

Bowlingový reprezentační tým žen (ČSNS)

Monika Čechovská, Kateřina Janošcová, Kateřina Klofáčová, Pavlína Maléřová, Lenka Maroušová, Pavla Černá

Trenér roku 2014:

Karel KRAUS cyklistika (ČSMPS)

Jiří BŘÍZA sledge hokej (ČATHS)

František DOSTÁLEK alpské lyžování (ČSZPS)

Jaroslav GRYGAR alpské lyžování (ČSNS)

Petr VRÁTIL atletika (ČFSH)

Juniorka roku 2014:

Veronika SKUHROVSKÁ atletika (ČSMPS)

Junior roku 2014:

Ivo KOBLASA cyklistika (ČFSH)

Objev roku 2014 – ženy:

Tereza JAKSCHOVÁ atletika (ČATHS)

Objev roku 2014 – muži:

David PŮLPÁN stolní tenis (ČATHS)

Síň slávy:

Martin NĚMEC atletika (ČATHS)

Nejúspěšnější sportovec ČR na zimní paralympiádě v Soči:

Tomáš VAVERKA snowboarding (ČFSH)

Nejúspěšnější sportovci ČR na zimní paralympiádě v Soči:

Sledge hokejový tým (ČATHS)

 

 

Handicapovaný sportovec roku 2013:

Tisková zpráva ke stažení zde.

Přenos České televize

Záznam přenosu můžete zhlédnout na serveru www.ceskatelevize.cz

Nejlepší handicapovaný sportovec:

1. Tereza KMOCHOVÁ alpské lyžování (ČSNS)

2. Marek BARTOŠEK sportovní střelba (ČSNS)

3. Jiří JEŽEK cyklistika (ČATHS)

4. Dalibor HAVELKA klasické lyžování (ČSMPS)

5. Jakub NOVÁK alpské lyžování (ČSMPS)

6. Tomáš PAZDERA snowboarding (ČSNS)

7. Veronika GRYGAROVÁ alpské lyžování (ČSNS)

8. Adéla MÍKOVÁ plavání (ČSMPS)

9. Arnošt PETRÁČEK plavání (ČATHS)

10. Václav KOŠŤÁL lukostřelba (ČFSH)

Kolektiv roku 2013:

Sledge hokejový národní rým sledge hokej (ČATHS)

Trenér roku 2013:

Alexandra ERLEBACHOVÁ plavání (ČSMPS)

Václav JASNÝ střelba (ČSNS)

Petr VRÁTIL atletika (ČFSH)

Jiří FILIP plavání (ČATHS)

Ladislav FRANĚK goalball (ČSZPS)

Juniorka roku 2013:

Adéla MÍKOVÁ plavání (ČSMPS)

Junior roku 2013:

Tomáš MENŠA alpské lyžování (ČSNS)

Objev roku 2013 – muži:

Vladimír HLAVÁČ plavání (ČSMPS)

Síň slávy:

Vladimíra CHALUPOVÁ-BUJÁRKOVÁ atletika (ČFSH)

Handicapovaný sportovec roku 2012:

 

Tisková zpráva ke stažení zde.

Přenos České televize

Záznam přenosu můžete zhlédnout na serveru www.ceskatelevize.cz

Nejlepší handicapovaný sportovec:

1. Jiří JEŽEK cyklistika (ČATHS)

2. David DRAHONÍNSKÝ lukostřelba (ČFSH)

3. Tereza DIEPOLDOVÁ cyklistika (ČATHS)

4. Rostislav POHLMANN atletika (ČATHS)

5. Jiří BOUŠKA cyklistika (SH)

6. Radim BĚLEŠ atletika (ČATHS)

7. Eva BERNÁ atletika (ČFSH)

8. Dalibor HAVELKA cyklistika, klasické lyžování (ČSMPS)

9. Jan POVÝŠIL plavání(ČATHS)

10. Tereza KMOCHOVÁ alpské lyžování (ČSNS)

Kolektiv roku 2012:

Radek PROCHÁZKA, Leoš LACINA boccia (ČFSH)

Trenér roku 2012:

Alexandra ERLEBACHOVÁ plavání (ČSMPS)

Jaroslav GRYGAR alpské lyžování (ČSNS)

Vladimír BRADA lukostřelba (ČFSH)

Milan KUBALA atletika (ČATHS)

Juniorka roku 2012:

Veronika SKUHROVSKÁ atletika (ČSMPS)

Junior roku 2012:

Dalibor HAVELKA cyklistika, klasické lyžování (ČSMPS)

Objev roku 2012 – ženy:

Anna LUXOVÁ atletika (ČFSH)

Objev roku 2012 – muži:

Lukáš MIKO lyžování, cyklistika (ČSMPS)

Síň slávy:

Roman MUSIL atletika (ČFSH)

Handicapovaný sportovec roku 2011:

 

Tisková zpráva

Tiskovou zprávu si můžete stáhnout zde.

Přenos České televize

Záznam přenosu můžete zhlédnout na serveru www.ceskatelevize.cz

Nejlepší handicapovaný sportovec:

1. Jiří JEŽEK cyklistika (ČATHS)

2. Miroslava SEDLÁČKOVÁ (Michal PROCHÁZKA) atletika (ČSZPS)

3. Jan ČAPEK cyklistika (ČSNS)

4.  Anna KULÍŠKOVÁ (Michaela HUBAČOVÁ) lyžování (ČSZPS)

5. Ondřej SEDLISKÝ tenis (ČSMPS)

6. David DRAHONÍNSKÝ lukostřelba (ČFSH)

7. Dalibor HAVELKA cyklistika, klasické lyžování (ČSMPS)

8. David VONDRÁČEK cyklistika (ČFSH)

9. Radim BĚLEŠ atletika (ČATHS)

10. Jan POVÝŠIL plavání (ČATHS)

Kolektiv roku 2011:

David DRAHONÍNSKÝ, Petr BARTOŠ, Zdeněk ŠEBEK lukostřelba (ČATHS + ČFSH)

Trenér roku 2011:

Pavel SVOBODA (ČSMPS)

Václav JASNÝ (ČSNS)

Vladimír BRADA (ČFSH)

Václav WEBR (ČSZPS)

Eva HRDINOVÁ (ČATHS)

Juniorka roku 2011:

Tereza DIEPOLDOVÁ cyklistika (ČATHS)

Junior roku 2011:

Dalibor HAVELKA cyklistika, klasické lyžování (ČSMPS)

Objev roku 2011 – ženy:

Tereza DIEPOLDOVÁ cyklistika (ČATHS)

Objev roku 2011 – muži:

Ivo KOBLASA cyklistika (ČFSH)

Síň slávy:

Robert BAKALÁŘ (in memoriam) cyklistika

Handicapovaný sportovec roku 2010:

 

Tisková zpráva

Tiskovou zprávu si můžete stáhnout zde.

Přenos České televize

Záznam přenosu můžete zhlédnout na serveru www.ceskatelevize.cz

 

Nejlepší handicapovaný sportovec:

1. Běla HLAVÁČKOVÁ plavání (ČATHS)

2. Jiří JEŽEK cyklistika (ČATHS)

3. Anna KULÍŠKOVÁ (Michaela HUBAČOVÁ) lyžování (ČSZPS)

4.–13. David DRAHONÍNSKÝ lukostřelba (ČFSH)

Ivan KARABEC stolní tenis (ČATHS)

Arnošt PETRÁČEK plavání (ČATHS)

Jan POVÝŠIL plavání (ČATHS)

Markéta SIDKOVÁ lukostřelba (ČFSH)

Michal STARK cyklistika (ČATHS)

David VONDRÁŘČEK cyklistika (ČFSH)

 

Kolektiv roku 2010:

Daniel HORUT, Zbyněk LAMBERT stolní tenis (ČATHS)

 

Trenér roku 2010:

Alexandra ERLEBACHOVÁ plavání (ČSMPS)

Václav JASNÝ sportovní střelba (ČSNS)

Luboš JIRKA cyklistika (ČFSH)

Martin KULÍŠEK alpské lyžování (ČSZPS)

Miroslav SHENK stolní tenis (ČATHS)

 

Juniorka roku 2010:

Adéla MÍKOVÁ plavání (ČSMPS)

 

Junior roku 2010:

Jakub NOVÁK cyklistika (ČSMPS)

 

Objev roku 2010 – ženy:

Kateřina KULDOVÁ plavání (ČATHS)

 

Objev roku 2010 – muži:

Sledge hokejové mužstvo ČR sledge hokej (ČATHS)

 

Síň slávy:

Josef LACHMAN cyklistika (ČATHS)

Josef VESELÝ (in memoriam) fotbal (ČSNS)

 

 

Handicapovaný sportovec roku 2009:

Tisková zpráva

Tiskovou zprávu si můžete stáhnout zde.

Přenos České televize

Záznam přenosu můžete zhlédnout na serveru www.ceskatelevize.cz

Nejlepší handicapovaný sportovec

1. Jiří JEŽEK cyklistika (ČATHS)

2. Běla HLAVÁČKOVÁ plavání (ČATHS)

3. Ondřej SEDLISKÝ tenis (ČSMPS)

4.–13. Jiří BOUŠKA cyklistika (ČFSH)

Josef HUS tenis (ČSMPS)

Jakub JERHOT tenis (ČSMPS)

Anna KULÍŠKOVÁ (Michaela HUBAČOVÁ) lyžování (ČSZPS)

Pavel PASTRNEK cyklistika (ČSNS)

Arnošt PETRÁČEK plavání (ČATHS)

Jan POVÝŠIL plavání (ČATHS)

Radek PROCHÁZKA boccia (ČFSH)

Markéta SIDKOVÁ lukostřelba (ČFSH)

René TAUŠ stolní tenis (ČATHS)

 

Kolektiv roku 2009:

Družstvo tenistů ČR (Ondřej SEDLISKÝ, Josef HUS) tenis (ČSMPS)

 

Trenér roku 2009:

Jiří JERHOT tenis (ČSMPS)

Luboš JIRKA cyklistika (ČFSH)

Martin KULÍŠEK lyžování (ČSZPS)

Ota PANSKÝ cyklistika (ČSNS)

Andrea VĚNSEKOVÁ plavání (ČATHS)

 

Juniorka roku 2009:

Gabriela NOVÁKOVÁ cyklistika (ČSMPS)

 

Junior roku 2009:

David VONDRÁČEK cyklistika (ČFSH)

 

Objev roku 2009 – ženy:

Natálie HAVELKOVÁ cyklistika (ČSMPS)

 

Objev roku 2009 – muži:

Dalibor HAVELKA cyklistika (ČSMPS)

 

Síň slávy:

Petr KAUT atletika (ČSNS)

Markéta MACKOVÁ cyklistika (ČFSH)

 

Cena ČPV:

Vojtěch VOLEJNÍK předseda ČPV a president ČSNS – Čestné uznání u příležitosti 60. narozenin

Alena ERLEBACHOVÁ předseda organizačního výboru Global Games – Čestné uznání za vedení týmu pořadatelů GG, historicky nejvyznamnější sportovní akce handicapovaných na území ČR

 

Zvláštní cena (za mimořádné výkony):

Martin ZVOLÁNEK atletika (ČATHS)

Roman MUSIL atletika (ČFSH)

Radim BĚLEŠ atletika (ČATHS)

Jana FESSLOVÁ atletika (ČATHS)

Martina KNIEZKOVÁ atletika (ČATHS)

Eva BERNÁ atletika (ČFSH)

 

Výroční cena (navrhuje Premier Sports CZ s.r.o.):

JUDr. Petr HULINSKÝ, PhD. Čestné uznání za dlouhodobou masivní podporu českého sportu handicapovaných

 

 

Handicapovaný sportovec roku 2008:

 

Tisková zpráva

Tiskovou zprávu si můžete stáhnout zde

Přenos České televize

Záznam přenosu můžete zhlédnout na serveru www.ceskatelevize.cz

 

Nejlepší handicapovaný sportovec roku

1. Běla HLAVÁČKOVÁ plavání (ČATHS)

2. Jiří JEŽEK cyklistika (ČATHS)

3. Eva KACANU atletika (ČATHS)

4.–10. Jiří BOUŠKA cyklistika (SH)

David DRAHONÍNSKÝ lukostřelba (SH)

Tereza KMOCHOVÁ lyžování (ČSNS)

Tomáš KVASNIČKA cyklistika (ČATHS)

Martin NĚMEC atletika (ČATHS)

Jan POVÝŠIL plavání (ČATHS)

Ondřej SEDLISKÝ tenis (ČSMPS)

 

Družstvo roku 2008:

Ladislav KRATINA, Radek PROCHÁZKA (SH) boccia

Jiří BOUŠKA (SH), Jiří JEŽEK, Tomáš KVASNIČKA (oba ČATHS) cyklistika

Miroslava ČERNÁ, Lenka KUNCOVÁ (obě ČATHS), Markéta SIDKOVÁ (SH) lukostřelba

 

Trenér roku 2008:

Vladimír BRADA lukostřelba (SH)

Kateřina PROKŠOVÁ alpské lyžování (ČSNS)

Vladimír SLAVÍK cyklistika (ČSMPS)

Václav WEBR atletika (ČSZPS)

Viktor ZAPLETAL cyklistika (ČATHS)

 

Juniorka roku 2008:

Eva BERNÁ atletika (SH)

Markéta MACKOVÁ cyklistika (SH)

Adéla MÍKOVÁ plavání (ČSMPS)

 

Junior roku 2008:

Tomáš KVASNIČKA cyklistika (ČATHS)

 

Objev roku 2008 – ženy:

Daniela VRÁTILOVÁ atletika (SH)

 

Objev roku 2008- muži:

Ondřej SEDLISKÝ tenis (ČSMPS)

 

Cena ČPV

Jan BACHTÍK

 

Handicapovaný sportovec roku 2007:

1. Petra KURKOVÁ alpské lyžování (ČSNS)

2. Tereza KMOCHOVÁ alpské lyžování (ČSNS)

3. Jiří JEŽEK cyklistika (ČATHS)

4.–10. Marek BARTOŠEK sportovní střelba (ČSNS)

Jiří BOUŠKA cyklistika (SH)

Dalibor HAVELKA cyklistika (ČSMPS)

Miroslav HUSÁR cyklistika (ČSMPS)

Ivan KARABEC stolní tenis (ČATHS)

Jan VACEK atletika (ČSNS)

Tereza WAGNEROVÁ atletika (ČSNS)

 

Družstvo roku 2007:

Martin BARTOŠ (SH), David DRAHONÍNSKÝ (SH) a Zdeněk ŠEBEK (ČATHS) lukostřelba

 

Trenér roku 2007:

Pavel VOŠAHLÍK goalball (ČSZPS)

Renata POLÁČKOVÁ atletika, cyklistika (ČSMPS)

Kateřina PROKŠOVÁ alpské lyžování (ČSNS)

Jiří ŠIMÁNEK boccia (SH)

Viktor ZAPLETAL cyklistika (ČATHS)

 

Juniorka roku 2007:

Tereza KMOCHOVÁ alpské lyžování (ČSNS)

 

Junior roku 2007:

Dalibor HAVELKA cyklistika (ČSMPS)

 

Objev roku 2007- ženy:

Markéta MACKOVÁ cyklistika (SH)

 

Objev roku 2007- muži:

Tomáš KVASNIČKA cyklistika (ČATHS)

 

Individuální / zvláštní cena ČPV

Eva BERNÁ atletika (SH)

Jana FESSLOVÁ atletika (ČATHS)

Roman MUSIL atletika (SH)

 

Cena ČPV

Alois HAMROZI (in memoriam)

Vojmír SRDEČNÝ

 

 

Handicapovaný sportovec roku 2006:

1. Jiří BOUŠKA cyklistika (SH)

2.–3. Martina KNIEZKOVÁ atletika (ČATHS)

Roman MUSIL atletika (SH)

4.–10. Andrea FARKAŠOVÁ atletika (SH)

Jiří JEŽEK cyklistika (ČATHS)

Luboš JIRKA cyklistika (SH)

Ivan KARABEC stolní tenis (ČATHS)

Anna KULÍŠKOVÁ s vodičem Martinem KULÍŠKEM lyžování (ČSZPS)

Pavel PASTRNEK cyklistika (ČSNS)

Marcel PIPEK cyklistika (ČATHS)

 

Družstvo roku 2006:

Jan CIESLAR, Ivan KARABEC a Tomáš VRBKA stolní tenis (ČATHS)

 

Trenér roku 2006:

Karel KRAUS atletika (ČSMPS)

Martin KULÍŠEK lyžování (ČSZPS)

Ota PANSKÝ cyklistika (ČSNS)

Petr PÍPAL cyklistika (SH)

Viktor ZAPLETAL cyklistika (ČATHS)

 

Juniorka roku 2006:

Markéta SIDKOVÁ lukostřelba (SH)

 

Junior roku 2006:

František KOCOUREK stolní tenis (ČATHS)

 

Objev roku 2006 – ženy:

Kateřina JANOŠCOVÁ bowling (ČSNS)

 

Objev roku 2006 – muži:

Radovan CIVIŠ cyklistika (ČATHS)

 

GENERÁLNÍ PARTNER GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
EXKLUZIVNÍ DODAVATELÉ PARTNEŘI ANKETY
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC ROKU
PARTNEŘI
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
ZA PODPORYDÁRCEMARKETINGOVÝ PARTNER