David Drahonínský
 Tereza Kmochová
 Eva Datinská
 Ivan Karabec
 Zdeněk Krupička
 Tomáš Pazdera
 Arnošt Petráček
 Tereza Diepoldová
 Lenka Matoušková
 Šárka Musilová
 Máčala, Hetmer
 Jiří Suchánek
 Jiří Ježek
 Ondřej Sedliský
 Jiří Bouška
 Tomáš Vaverka
 Michal Vápenka
 Kamil Vašíček
 Marek Bartošek
 Jaroslav Šmédek

Čtvrtá Run Tour s Fojtíkem a Petruskem

16. 07. 2018

Již čtvrtým letošním závodem pokračovala o víkendu běžecká série Run Tour. Závodu v Olomouci se díky pozvání Toyoty, partnera Českého paralympijského výboru i celého podniku, zúčastnili Tomáš Fojtík a Lukáš Petrusek. Běželo se za krásného letního počasí a tradičně ho provázela přátelská atmosféra.

MS v atletice budou poprvé hostit SAE

15. 07. 2018

Mistrovství světa handicapovaných atletů se v příštím roce poprvé uskuteční ve Spojených arabských emirátech. Šampionát se uskuteční v termínu 7. – 15. listopadu 2019 na novém atletickém stadioně v Dubaji, jeho patronem bude korunní princ, šejk Hamdanea Almaktouma. Očekává se účast více než 1300 sportovců z více než stovky států.

Dvanáct medailí z MEJ neslyšících atletů

12. 07. 2018

Juniorská výprava neslyšících atletů se vrátil z mistrovství Evropy veleúspěšná. Z bulharské Sofie přivezli mladí Češi celkem dvanáct medailí, z toho jednu zlatou, čtyři stříbrné a sedm bronzových. O zlatý úspěch se postarala ve vrhu koulí Barbora Auředníková. Padlo také několik osobních i národních rekordů.

Jan Bajtek porazil na SP světovou jedničku

10. 07. 2018

Tři zástupce měla Česká republika na Světovém poháru v boccie, který hostilo portugalské letovisko Povoa. Na nejlepší umístění dosáhla Kateřina Cuřínová, která se probojovala do čtvrtfinále a celkově nakonec obsadila osmou příčku. Adam Peška skončil desátý a Jan Bajtek devatenáctý, těšit ho ale může vítězství nad aktuální světovou jedničkou.

Zlatá Mošovská zářila v Irsku

10. 07. 2018

Od 30. června do 6. července se v irském Athlone uskutečnily letošní IWAS Youth World Games, jednalo se již o jejich třináctý ročník. Na programu byly juniorské soutěže v atletice, plavání a stolním tenisu. Soutěží se účastnili zástupci svazů ČATHS, ČFSH a ČSTPS.

Závěr SP: Koblasa sedmý v silničním závodě

09. 07. 2018

V závěrečné fázi závodního programu světového poháru, který tentokrát probíhal v nizozemském Emmenu, dokázal český reprezentant Ivo Koblasa vybojovat další prestižní umístění ve světové desítce. Ve velmi rychlém silničním závodě v kategorii C2 prokázal své kvality a skončil sedmý v hromadném spurtu.

Drahonínský suverénně ovládl domácí EP

08. 07. 2018

Český lukostřelec David Drahonínský udělal další zlatý zářez ve své sbírce úspěchů. Na domácím podniku Evropského poháru v Novém Městě nad Metují nenašel přemožitele a v dramatickém finále vybojoval nejcennější kov, čímž obhájil prvenství z loňska. Zároveň si už před finále zajistil vítězství v celkovém hodnocení Evropského poháru.

Fantastické stříbro Václava Antala na SP!

07. 07. 2018

Od dob paralympijského vítěze z Atén 2004 a mistra světa Marcela Pipka, čekala Česká republika na medaili ze světové soutěže v kategorii handbikerů H3. Na úspěchy Marcela navázal v nizozemském Emmenu v silničním závodě Světového poháru český reprezentant Václav Antal, který se do světa vrcholové cyklistiky letos vrátil po několika letech, kdy v podstatě nezávodil.

Antošová má bronz z časovky SP v Emmenu!

07. 07. 2018

Naši handicapovaní cyklisté navázali na vynikající výsledky z úvodního podniku Světového poháru v Belgii a daří se jim i v druhém kole nejvyšší světové soutěže. Hned čtveřici jezdců se podařilo dosáhnout na umístění v elitní světové desítce.

Drahonínský bude střílet v EP o zlato

06. 07. 2018

Český lukostřelec David Drahonínský má nadosah další zlatý úspěch. V rámci Evropského poháru, který aktuálně hostí Nové Město nad Metují, se probojoval do finále kategorie W1 s kladkovým lukem a v sobotu bude bojovat o nejcennější medaili. Kromě toho už si zajistil i vítězství v celkovém hodnocení Evropského poháru.

Atleti přivezli z GP Berlín kupu medailí

05. 07. 2018

Nebývale úspěšná byla výprava českých handicapovaných atletů na Grand Prix v Berlíně, které bylo letošním devátým a zároveň finálovém podnikem série. Třicítka českých sportovců vybojovala v Německu 22 cenných kovů, o jediný zlatý úspěch se postarala Eva Datinská ve vrhu koulí. Devět medailí bylo stříbrných a 12 bronzových.

Golf Masters nabídlo parádní podívanou

04. 07. 2018

Hole in One, kolo dvě rány pod PAR hřiště, pět birdie v řadě. To všechno a nejen to nabídnul turnaj Světového poháru v paragolfu Czech Disabled Golf Masters 2018. Absolutním vítězem se stal irský paragolfista Brendan Lawlor, uspěli i čeští reprezentanti. Svůj první turnaj Světového poháru mezi paragolfisty absolvoval profesionál Jiří Janda.

Emmen přivítá SP v paracyklistice

04. 07. 2018

Nizozemský Emmen bude tento týden dějištěm dalšího podniku Světového poháru v cyklistice handicapovaných. Český tým, který vstoupil do sezóny již bez své největší hvězdy Jiřího Ježka, který v loňském roce ukončil reprezentační kariéru, se pokusí navázat na úspěchy, kterých čeští jezdci dosáhli v úvodním závodě Světového poháru v belgickém Ostende.

Nový dres? Chce to čas, shodli se hokejisté

03. 07. 2018

„Je to nezvyk, ale vypadá to dobře.“ O čem je řeč? O novém reprezentačním hokejovém dresu, který byl veřejnosti představen v uplynulých dnech. Oblékat ho budou nejen hráči zdraví, ale také čeští sledge hokejisté, které zástupci Českého hokeje (dříve Český svaz ledního hokeje) pozvali na jeho slavnostní odhalení.

Paralympijskou výzvu zkusilo 1 800 žáků

03. 07. 2018

Se závěrem školního roku vyvrcholil první ročník projektu Paralympijská výzva, jehož hlavním cílem je přivést handicapované děti ke sportování. Netradiční sportovní disciplíny si vyzkoušelo více než 1 800 žáků ze škol se speciálním vzdělávacím programem.

GENERÁLNÍ PARTNER GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
EXKLUZIVNÍ DODAVATELÉ PARTNER ANKETY
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC ROKU
PARTNEŘI
PARTNEŘI
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
ZA PODPORYDÁRCEMARKETINGOVÝ PARTNER