Tomáš Vaverka
 Kamil Vašíček
 Jiří Suchánek
 Jaroslav Šmédek
 Šárka Musilová
 Jiří Bouška
 Tereza Kmochová
 Tomáš Pazdera
 Lenka Matoušková
 Michal Vápenka
 Zdeněk Krupička
 Tereza Diepoldová
 Ondřej Sedliský
 David Drahonínský
 Eva Datinská
 Arnošt Petráček
 Máčala, Hetmer
 Ivan Karabec
 Marek Bartošek
 Jiří Ježek

Na Strahově se mluvilo o dopingu

21. 11. 2017

Doping je zdravotním i etickým problémem, ve kterém platí tzv. presumpce viny. Je zakázaný ve všech sportech a platí pro všechny registrované sportovce. Jednání nepoctivců vygenerovala přísná antidopingová pravidla, na jejichž dodržování u nás dohlíží Antidopingový výbor ČR (ADV ČR). O problematice dopingu a novinkách v něm mluvil v sídle ČPV Jan Chlumský z ADV ČR.

Denisa Macurová: sportovní talent dneška

16. 11. 2017

V necelých čtrnácti letech patřila mezi nejmladší účastníky turnaje, i přesto se Denisa Macurová zapsala do historie mistrovství světa INAS ve stolním tenise nesmazatelným písmem. Na šampionátu, který v říjnu hostil Hrade Králové, se probojovala až do čtvrtfinále v soutěži žen, přičemž porazila i mnohem zkušenější soupeřky.

Davídek: Nemít lukostřelbu, neměl bych nic

13. 11. 2017

Jeho příběh je jedním z nejzajímavějších mezi handicapovanými sportovci. V životě si sáhnul až na úplné dno, byl bezdomovcem, měl problémy s alkoholem a drogami. Dnes patří Karel Davídek ke stabilním účastníkům lukostřeleckých soutěží u nás i v zahraničí, má práci, byt, přátele. Sport ho dokázal vrátit na správnou cestu.

Paralympijská výzva přivede děti ke sportu

09. 11. 2017

Současná česká paralympijská reprezentace stárne, sport handicapovaných potřebuje mladé talenty. A zdá se, že v Česku jsme našli jednu z cest, jak je objevit. „Český paralympijský výbor navázal spolupráci s Českým olympijským výborem na projektu Sazka Olympijský víceboj a rozšířil jej o iniciativu Paralympijská výzva, která má obrovský potenciál,“ říká výkonná předsedkyně ČPV Alena Erlebachová.

Adam Peška těsně čtvrtý na ME v boccie

08. 11. 2017

Jen těsně pod stupni vítězů zůstal na letošním mistrovství Evropy v boccie český reprezentant Adam Peška, který je přitom na mezinárodní scéně prakticky nováčkem. Do Portugalska proto odlétal s cílem dostat se ze základní skupiny, ten ale dalece překročil. „Tohle bychom před turnajem nečekali ani ve snu,“ radovala se vedoucí české výpravy Michaela Řiháčková.

Zvolánek uspěl v atletice i stolním tenise

06. 11. 2017

Jeho příběh kopíruje mnohé další, které handicapovaní sportovci prožili. V šestnácti letech skočil do vody a dopadl tak nešťastně, že ochrnul a skončil na vozíku. Stejně jako mnozí další se ale ani on nevzdal a prostřednictvím (nejen) sportu se naučil mít ze života i tak radost. Dnes je Martin Zvolánek úspěšným reprezentantem v atletice a stolním tenise.

Barlok zvolen do pozice IBSA Europe Chair

02. 11. 2017

Český paralympijský výbor má nové zastoupení v evropské exekutivě. Prezident Českého svazu zrakově postižených sportovců Zdeněk Barlok (38) byl na konci minulého týdne na generálním shromáždění IBSA (Mezinárodní federace pro zrakově postižené sportovce) zvolen do pozice IBSA Europe Chair, tj. vedoucím IBSA pro evropskou část.

Stolní tenisté mají z MS INAS šest medailí

01. 11. 2017

Hradec Králové hostil minulý týden poprvé v historii MS INAS ve stolním tenisu pro hráče s mentálním postižením. Jedenáctičlenný český tým vybojoval v konečném zúčtování šest medailí, dvě stříbrné a čtyř i bronzové. O světové tituly se na východě Čech utkalo 62 hráčů ze 13 zemí čtyř kontinentů – Evropy, Asie, Afriky a Jižní Ameriky.

Parabadmintonisté se učili od Japonců

30. 10. 2017

V Tokiu bude mít za tři roky premiéru na paralympiádě, v České republice se o něm ale vlastně skoro neví. Parabadminton je tady v plenkách, i přesto se ale dvěma českým hráčům naskytla příležitost nabrat zkušenosti v zemi badmintonu zaslíbené – v Japonsku. Tomáš Gryc a Dita Brabcová totiž absolvovali soustředění s japonskou reprezentací.

Bronz z Ria mě nepřekvapil, říká Suchánek

25. 10. 2017

Před nedávnem přivezl z mistrovství Evropy dvě medaile – ze soutěže jednotlivců i týmů. A přitom se místo stolního tenisu mohl Jiří Suchánek věnovat rugby. „Zkoušel jsem i jiné sporty, ale kromě ragby mě nic nebavilo tak, abych to dělal s větším nasazením,“ říká v rozhovoru pro web ČPV rodák z Chlumína, mimo jiné i majitel bronzové paralympijské medaile.

Čeští stolní tenisté zazářili v Thajsku

23. 10. 2017

Mezinárodní turnaj Thailand Open ve stolním tenise uzavřel sezónu českých stolních tenistů. Do daleké destinace si pro nutné kvalifikační body na MS 2018 odjeli dva čeští reprezentanti – Daniel Horut a Ivan Karabec. A oba hráči byli v Thajsku velmi úspěšní! Horut získal bronzovou a Karabec stříbrnou medaili.

ČR čeká premiéra MS INAS ve stolním tenise

20. 10. 2017

Vůbec poprvé v historii se v České republice uskuteční INAS mistrovství světa ve stolní tenise pro hráče s mentálním postižením. Šampionát bude od neděle do příštího pátku hostit sportovní hala Třebeš v Hradci Králové. O tituly se utká 65 hráčů ze 14 zemí čtyř kontinentů – Evropy, Asie, Afriky a Jižní Ameriky. Českou republiku reprezentuje šest mužů a pět žen.

Jiří Bříza: Chtěli jsme se vrátit, kam patříme

18. 10. 2017

Svůj tým připravoval v extrémně skromných podmínkách, ještě před pár měsíci ani nevěděl, jestli společně odjedou na turnaj, který měl rozhodnout o všem. Přesto dokázal trenér sledge hokejistů Jiří Bříza vytěžit z minima maximum a dotáhnul český tým k vítězství v kvalifikaci a postupu na paralympiádu do Pchjongčchangu. „Udělali jsme maximum,“ oddechl si po návratu z Östersundu.

Novinky v dopingu pro rok 2018

17. 10. 2017

Světová antidopingová agentura (WADA) již zveřejnila seznam zakázaných látek platných od 1. ledna 2018 společně se soupisem hlavních změn oproti letošku. Antidopingový výbor České republiky zpřístupní oba tyto dokumenty v českém překladu koncem roku, prozatím připojujeme odkaz na oba dokumenty v anglickém originále.

Čeští sledge hokejisté ovládli kvalifikaci

14. 10. 2017

Čeští sledge hokejisté nepoznali na turnaji ve švédském Östersundu hořkost porážky. Zvítězit dokázali i ve svém posledním zápase, v němž nastoupili proti Japonsku. Oba celky měly do té doby plný počet bodů a jistý postup na paralympiádu do Pchjongčchangu, hrálo se ale o první místo v kvalifikaci, a tedy výhodu při nasazování do paralympijských skupin. Češi porazili Japonsko 1:0.

GENERÁLNÍ PARTNER GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
EXKLUZIVNÍ DODAVATELÉ PARTNEŘI ANKETY
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC ROKU
PARTNEŘI
PARTNEŘI
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
ZA PODPORYDÁRCEMARKETINGOVÝ PARTNER