Jiří Suchánek
 Michal Vápenka
 Jaroslav Šmédek
 Eva Datinská
 Zdeněk Krupička
 Jiří Bouška
 Kamil Vašíček
 Lenka Matoušková
 Tomáš Pazdera
 Tomáš Vaverka
 Arnošt Petráček
 Ivan Karabec
 Jiří Ježek
 Tereza Diepoldová
 Ondřej Sedliský
 Marek Bartošek
 Šárka Musilová
 David Drahonínský
 Máčala, Hetmer
 Tereza Kmochová

Golf držel Kovaříka v nejtěžších chvílích

24. 05. 2018

Pýcha předchází pád, říká jedno přísloví. Své o tom ví třeba Jakub Kovařík. Začalo to tím, že mu řidič tramvaje zavřel dveře před nosem… a skončilo amputací části pravé nohy. Jenomže mezi tím prvním a tím druhým uběhlo dlouhých deset let. „Rozhodnutí nechat si nohu amputovat bylo paradoxně to nejlepší, jaké jsem udělal. Konečně se mi ulevilo,“ vzpomíná úspěšný český golfista.

MČR v malé kopané: vítězi Praha a Vítkovice

22. 05. 2018

O uplynulém víkendu se v Praze uskutečnilo mistrovství České republiky v malé kopané neslyšících žáků a juniorů. Na dvou hřištích si to o tituly rozdaly tři a tři týmy. Mezi žákovskými mužstvy byl nejlepší celek I. PSKN Praha, v juniorské kategorii pak zvítězil tým SSK Vítkovice. Příští rok bude mistrovství hostit jiné české město.

Stolní tenisté nepotvrdili v Lašku formu

20. 05. 2018

Kvarteto stolních tenistů reprezentovalo české barvy na mezinárodním turnaji Slovenia Open ve slovinském Lašku. Petr Svatoš, Jiří Suchánek, Martin Zvolánek ani Spomenka Habětínková ale na medailové umístění nedosáhli, v soutěži jednotlivců zůstal nejlepším výsledkem postup do osmifinále, mezi týmy pak do čtvrtfinále.

Goalballisté byli v Praze druzí a čtvrtí

18. 05. 2018

Premiérový ročník mezinárodního goalballového turnaje, který uspořádal ve Sportovní hale Jižní Město Český svaz zrakově postižených sportovců (ČSZPS) ve spolupráci s klubem BSC Praha, vyhrála reprezentace Ukrajiny, která ve finále porazila áčkový český celek 5:4. Třetí bylo Polsko, česká reprezentace B se umístila na čtvrté příčce.

Hokejistka Nachtigalová: růže mezi trním

16. 05. 2018

Ne že by byla jediná na světě, to ne. Ale v České republice je přece jen raritou. Jana Nachtigalová totiž hraje sledge hokejovou ligu. Tu mužskou. Obléká dres Sparty Praha, a pokud si myslíte, že jí spoluhráči vytvářejí nějaké zvláštní podmínky, nemohli byste se mýlit víc. „Že by se mnou zacházeli jako v rukavičkách, to fakt ne. Dokonce ani ve sprše mi nedávají přednost,“ směje se Nachtigalová.

ME horských kol: Čapek pátý v maratonu

14. 05. 2018

Čtyřnásobné zastoupení měla Česká republika na mistrovství Evropy horských kol pro neslyšící cyklisty. Kvarteto Jan Čapek, David Studýnka, Pavel Pastrnek a František Kocourek bojovala o co nejlepší umístění minulý týden v belgickém Anheé. Nejkvalitnějším výsledkem zůstává pro český tým páté místo Čapka z maratónu.

Goalballový turnaj v Praze klepe na dveře

10. 05. 2018

Sportovní hala Jižní Město na pražském Chodově bude od pátku do neděle hostit premiérový ročník mezinárodního goalballového turnaje mužských týmů. Česká republika bude mít dokonce dvě želízka v ohni, áčkový a béčkový tým. „Áčko má určitě ambice probojovat se do finále a zahrát si o zlato,“ říká prezident Českého svazu zrakově postižených sportovců (ČSZPS) Zdeněk Barlok.

Paralympijská výzva se znovu rozjela

09. 05. 2018

Se začátkem druhého pololetí školního roku 2017/2018 vstoupil do své další fáze i podprojekt Sazka Olympijského víceboje s názvem Paralympijská výzva. Handicapované děti z oslovených škol napříč celou Českou republikou i nyní na jaře testují své sportovní dovednosti skrze disciplíny Olympijského diplomu a Odznaku všestrannosti.

Češi v silničním závodě na SP v TOP 10

07. 05. 2018

Vynikající výsledky českých cyklistů v úvodním podniku Světového poháru v Ostende pokračovaly i během silničního závodu, který se jel v průběhu soboty a neděle. Výborný výsledek zopakovala Kateřina Antošová, bronzová medailistka z časovky, když vybojovala 4. místo. Opětovný zisk bronzu ji unikl o vlásek kvůli střetu se Slovenkou Ankou Orozsovou, který ji v cílové rovince zbrzdil.

Handbikerům se daří na SP v Belgii

04. 05. 2018

Úvodní den světového poháru v cyklistice handicapovaných v Ostende přinesl českým barvám hned dva cenné kovy a řadu významných umístění. Do čtvrteční časovky nastoupili všichni handbikeři a tricyklisté. Početná startovní pole v jednotlivých kategoriích cyklistů naznačovala již před závodem tu největší světovou konkurenci.

Ragbisté na Development Cupu bronzoví

26. 04. 2018

Čeští ragbisté uspěli na Development Cupu. Na turnaji, který je určen zejména začínajícím hráčům a nově formovaným družstvům, vybojoval český tým bronzové umístění. Kromě Česka se turnaje v  Großwallstadtu zúčastnili ještě domácí Němci, Izraelci a tým sestavený z hráčů německé ligy působících v okolí Großwallstadtu.

Ženský světový sledge hokej v Ostravě

23. 04. 2018

Nezadržitelně se blíží letošní Mistrovství světa v ženském sledge hokeji, které bude hostit ostravská RT Torax Arena v Porubě. Napínavé boje na ledové ploše se budou odehrávat od 30. dubna do 6. května. Turnaj bude rozdělen do více skupin, v té elitní na sebe narazí Kanada, USA a výběr Evropy, za který nastoupí i česká hráčka Jana Nachtigalová z pražské Sparty.

Střelci dovezli stříbro a bronz z SP Štětín

19. 04. 2018

Stříbrnou a bronzovou medaili přivezli čeští handicapovaní střelci ze závodu Světového poháru, který se konal v polovině dubna v polském Štětíně. O stříbrnou radost se postaral Tomáš Pešek, ve stejném závodě (P5/StVzPi 40) pak obsadil bronzovou pozici Jakub Kosek. V soutěži družstev pak obsadil český tým dvakrát třetí místo.

Sedm statečných: unikát na Václaváku

11. 04. 2018

Unikátní projekt nazvaný 7 statečných byl o uplynulém víkendu k vidění na Václavském náměstí v Praze. Sedm dvojic ve složení vozíčkář – bruslař kroužilo 24 hodin non-stop po náměstí, aby tím demonstrovalo, že sport je pro všechny, že můžou fungovat jako tým. Kromě toho pomáhali účastníci projektu nadacím a představili zcela nový koncept pohybu na invalidním vozíku.

Běh pro Světlušku v Praze už 12. dubna

10. 04. 2018

Už se to rozbíhá! Už ve čtvrtek se v Praze opět uskuteční Noční běh pro Světlušku. Start je naplánovaný na devátou hodinu večerní ve Stromovce. V rámci doprovodného programu, kterým provedou moderátoři Lucie Výborná a Stanislav Bartůšek, se můžete těšit na koncert kapely ZRNÍ, účast známých sportovních i hereckých osobností a nevidomých účinkujících.

GENERÁLNÍ PARTNER GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
EXKLUZIVNÍ DODAVATELÉ PARTNER ANKETY
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC ROKU
PARTNEŘI
PARTNEŘI
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
ZA PODPORYDÁRCEMARKETINGOVÝ PARTNER