Arnošt Petráček
 Ondřej Sedliský
 Lenka Matoušková
 David Drahonínský
 Tereza Kmochová
 Tomáš Pazdera
 Máčala, Hetmer
 Jiří Ježek
 Kamil Vašíček
 Ivan Karabec
 Šárka Musilová
 Michal Vápenka
 Jiří Bouška
 Marek Bartošek
 Eva Datinská
 Jaroslav Šmédek
 Tomáš Vaverka
 Tereza Diepoldová
 Jiří Suchánek
 Zdeněk Krupička

Boccia: Bronzová radost na EP v Poznani

19. 09. 2018

Na Evropský pohár v Boccie do Poznaně vycestovala reprezentovat početná sportovní výprava pod vedením trenérky Michaely Řiháčkové. Výběr složený z nováčků i ostřílených borců předváděl na turnaji vyrovnané výkony a nakonec vybojoval pro české národní barvy i jeden cenný kov.

Na stadioně VUT v Brně vrcholí finále OVOV

07. 09. 2018

Na Atletickém stadioně VUT v Brně dnes vrcholí finále letošního ročníku Odznaku všestrannosti olympijských vítězů, projektu Českého olympijského výboru. Děti si mohou na místě vyzkoušet i některé disciplíny, které provozují handicapovaní sportovci, a to díky BeActive vesničce, ve které zajišťuje doprovodný program Český paralympijský výbor.

Golfisté změřili síly na MČR v České Lípě

06. 09. 2018

Takřka kompletní českou špičku a navíc hráče z Nizozemí, Finska, Německa a Norska přilákalo o uplynulém víkendu Mezinárodní mistrovství České republiky v golfu handicapovaných. V Golf Resortu v České Lípě se bojovalo nejen o trofeje, ale také o body do Světového poháru a Českého poháru CZDGA Golf Tour 2018.

Jan Tománek obhájil titul mistra světa

04. 09. 2018

Český handicapovaný sportovec Jan Tománek obhájil o víkendu v Port Elizabeth titul mistra světa v závodě Ironman 70.3. S náročnou tratí, nepříznivými klimatickými podmínkami a soupeři bojoval více než pět a půl hodiny, ale cílovou pásku nakonec protnul jako první. „V posledních metrech závodu už jsem si jen vychutnával euforii,“ říká Jan Tománek.

Bowlingáři z ČSZPS získali na ME 3 medaile

04. 09. 2018

Česká bowlingová reprezentace získala na nedávném otevřeném mistrovství Evropy zrakově handicapovaných hráčů tři medaile, jednu stříbrnou a dvě bronzové. Akci uspořádal Český svaz zrakově postižených sportovců (ČSZPS), šampionát přilákal sportovce z Česka, Polska, Finska, Izraele, Japonska, Hong Kongu a Singapuru.

MS v Lotyšsku se zbarvilo do stříbrna

02. 09. 2018

Stříbrná medaile ze štafety a dvě individuální umístění v první šestce, to je výsledek, na který dosáhli čeští reprezentanti v srpnu na mistrovství světa v trail-o (orientační závod). V lotyšském Daugavpils se na trati představili Jana Kosťová, Pavel Dudík a Bohuslav Hůlka, který startoval na divokou kartu. Do Lotyšska cestovali společně v nehandicapovanými českými reprezentanty.

Atleti vezou z ME v Berlíně 10 medailí

27. 08. 2018

Česká výprava se z atletického mistrovství Evropy vrátí s deseti medailemi. Cenné kovy si mezi sebe rozdělilo sedm žen a jediný muž, Aleš Kisý. Dvojnásobného medailového úspěchu dosáhly Eva Datinská a Tereza Jakschová. Celkem vybojovali Češi na kontinentálním šampionátu pět stříbrných a pět bronzových medailí.

Jakschová s Kacanu shodně bronzové

25. 08. 2018

Česká atletka Tereza Jakschová získala na ME v Berlíně svou druhou medaili. Po včerejším stříbru ze sprinterské stovky dnes přidala bronz z dvojnásobné trati kategorie T47 (27.32s). Jaroslav Petrouš ve vrhu koulí kategorie F56/57 skončil pátý (10.59m). Zkušená Eva Kacanu obsadila ve vrhu koulí kategorie F53/54 bronzovou příčku (5.02m).

Dvě Aničky, dva bronzy. A taky dvě stříbra

24. 08. 2018

Páteční program atletického mistrovství Evropy v Berlíně přinesl české výpravě další čtyři medaile. V dopoledním programu se o shodně bronzový úspěch postaraly dvě Anny – Muziková v hodu kuželkou kategorie F32 a Luxová ve vrhu koulí kategorie F35. Odpoledne vybojovaly stříbro na 100m sprint kategorie T47 Tereza Jakschová a ve vrhu koulí kategorie F36/37 Eva Datinská.

Mošovská šokovala stříbrem v oštěpu

23. 08. 2018

Teprve patnáctiletá Rozálie Mošovská je zatím nejpřekvapivější medailistkou české výpravy na mistrovství Evropy v Berlíně. Česká atletka šokovala v hodu oštěpem kategorie F53/54 všechny zkušenější soupeřky vyjma vítězné Bělorusky Nezhuarové a výkonem 11.15 m ze čtvrté série se postarala o zisk další stříbrné medaile do české sbírky, která tak už čítá tři stříbra a jeden bronz.

Eva Datinská a Aleš Kisý mají stříbro z ME

22. 08. 2018

Česká atletka Eva Datinská vybojovala na mistrovství Evropy handicapovaných v Berlíně druhou medaili pro české barvy. V hodu diskem sloučených kategorií F37/38 si hodem z první série dlouhým 27.29 metrů zajistila stříbro. O třetí medaili pro českou výpravu se postaral koulař Aleš Kisý, který zopakoval svůj nejlepší výkon z tohoto roku a vrhem dlouhým 8.17m vybojoval také stříbro.

Česko má první medaili z atletického ME

21. 08. 2018

Česká výprava se na mistrovství Evropy v Berlíně raduje ze zisku prvního cenného kovu. O úvodní medailový úspěch českých barev se postarala Kateřina Nováková, která v hodu diskem kategorie F54/55 vybojovala bronz. Třetí místo si česká atletka zajistila hned prvním pokusem, kdy její disk dolétl na značku 16.13 m.

ME v para atletice je v plném proudu

21. 08. 2018

V pondělí 20. srpna v 16 hodin bylo oficiálně zahájeno mistrovství Evropy v atletice v Berlíně, které je pro české handicapované závodníky vrcholem letošní sezóny. Tuzemská reprezentace čítá 27 sportovců. Nechybějí tradiční opory ani mladí nadějní atleti. Jedním z nich je Martin Adamčík, který se zhostil úlohy vlajkonoše výpravy.

Startuje ME, vrchol atletické sezony

20. 08. 2018

V Berlíně odstartuje dnes slavnostním ceremoniálem a prvními soutěžemi vrchol letošní atletické sezony, mistrovství Evropy handicapovaných sportovců. Česká republika vyslala do boje 27 atletů, největší medailovou nadějí je Eva Datinská. Češi si ze stejného stadionu odvezli před dvěma měsíci z Grand Prix 14 medailí.

Petráček dvojnásobným mistrem Evropy

19. 08. 2018

Český plavec Arnošt Petráček získal na mistrovství Evropy handicapovaných druhou zlatou medaili. Po vítězství na 50 m volným způsobem ovládl i padesátku znak a připsal si v Dublinu na letošním šampionátu druhý titul mistra Evropy. Česká republika získala na letošním mistrovství Evropy celkem pět medailí, dvě zlata, dvě stříbra a jeden bronz.

GENERÁLNÍ PARTNER GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
EXKLUZIVNÍ DODAVATELÉ PARTNER ANKETY
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC ROKU
PARTNEŘI
PARTNEŘI
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
ZA PODPORYDÁRCEMARKETINGOVÝ PARTNER