Kamil Vašíček
 Tomáš Pazdera
 Jaroslav Šmédek
 Ondřej Sedliský
 David Drahonínský
 Jiří Ježek
 Jiří Suchánek
 Michal Vápenka
 Tereza Kmochová
 Jiří Bouška
 Marek Bartošek
 Arnošt Petráček
 Eva Datinská
 Tomáš Vaverka
 Šárka Musilová
 Zdeněk Krupička
 Máčala, Hetmer
 Lenka Matoušková
 Ivan Karabec
 Tereza Diepoldová

Česká výprava se vrací z Pchjongčchangu

20. 03. 2018

Celkem čtyřiadvacet sportovců včetně trasérů vyslal Český paralympijský výbor na XII. Zimní paralympijské hry v korejském Pchjongčchangu. Na těch se Češi medailových oslav nedočkali, přesto výkonná předsedkyně Alena Erlebachová vidí na české účasti řadu pozitiv. Jedním z nich je výsledek talentovaného lyžaře Tadeáše Kříže.

Velvyslanec dostal podepsaný dres

19. 03. 2018

Poslední den před návratem do vlasti přijali naši paralympionici v Pchjongčchangu pozvání na recepci uspořádanou českou ambasádou v Jižní Koreji. V hotelu InterContinental v resortu Alpensia nedaleko paralympijské vesnice přijal celou výpravu velvyslanec Tomáš Husák, který během her naše reprezentanty podporoval i na sportovištích.

Tenista Šmédek převzal vůz Toyota C-HR

19. 03. 2018

Nejlepší handicapovaný sportovec roku 2017, tenista Jaroslav Šmédek, získal kromě pomyslné koruny i nové auto Toyota C-HR. Loňský vítěz letních deaflympijských her si tak bude moci užívat rok ježdění v tomto krásném voze od nového generálního partnera Českého paralympijského výboru.

Bambousek: Vlajku poneseme s Mírou hrdě

18. 03. 2018

Pavel Bambousek je v českém paralympijském týmu v Pchjongčchangu jediným lyžařem, který jezdí na monoski. Na chvíli, kdy odstartuje do závodů, musel na korejských svazích čekat i několik hodin a pak ho čekala rozbitá trať. Přesto dosáhl na výborné výsledky. A jako třešničku na dortu si užije pozici vlajkonoše při závěrečném ceremoniálu – byť původně zvolili sportovci někoho jiného.

Jaká je budoucnost sledge hokeje v ČR?

18. 03. 2018

Šesté místo. Takový je konečný výsledek českých sledge hokejistů na paralympijských hrách v Pchjongčchangu. Najdou se určitě tací, kteří budou tvrdit, že měli navíc. Ano, možná měli. Třeba kdyby vyhráli první duel proti Korejcům, mohlo být všechno jinak. Jenomže i tak je šestá příčka na největší sportovní akci handicapovaných sportovců skvělý úspěch. Z mnoha důvodů.

V těžkém slalomu uspěli Lidinský a Hetmer

17. 03. 2018

Předposlední závodní den na paralympiádě se čtveřice lyžařů v českých barvách postavila na start slalomu. V kategorii zrakově handicapovaných závodil Tadeáš Kříž s trasérem Radimem Nevrlým a Patrik Hetmer, jemuž razí cestu Miroslav Máčala. Mezi tělesně handicapovanými se znovu představila dvojice Miroslav Lidinský na lyžích a Pavel Bambousek na monoski.

Hokejisté končí v náročném turnaji šestí

16. 03. 2018

Čeští sledge hokejisté obsadí v konečném pořadí paralympijského turnaje šesté místo. V posledním vystoupení v Koreji prohráli s Norskem 2:5. Utkání, v němž Češi zkoušeli dovršit hattrick pátých míst na zimních paralympiádách, ovlivnily dva rychlé góly v české síti a také vyloučení kapitána Zdeňka Šafránka na pět minut a do konce zápasu po kolizi s norskou legendou R. E. Pedersenem.

Žiju svůj sen, říká Kříž o paralympiádě

16. 03. 2018

Mnohem déle než lyžování se věnuje biketrialu, taky v něm má na kontě nespočetně víc úspěchů. Přesto právě v alpském lyžování reprezentuje Českou republiku na paralympiádě v Pchjongčchangu. Tadeáš Kříž se do Koreje dostal na divokou kartu – a při premiéře obsadil spolu s trasérem Radimem Nevrlým vynikající dvanácté místo v obřím slalomu.

Lidinský: Chci ukazovat ostatním, že to jde

15. 03. 2018

Přestože od sebe co se týče sportovních výsledků čekal na paralympiádě víc, je Miroslav Lidinský jednou z nejvýraznějších postav českého týmu v Koreji. Už proto, že je prvním novodobým českým válečným veteránem na Hrách. A taky proto, že spíš než o medaile mu jde o to, aby mohl ostatním ukázat, že v životě nic není nemožné. Že to jde.

Je to skandál, zlobí se polomrtví hokejisté

15. 03. 2018

Mají to za sebou – a hlavní je, že přežili. Zhruba tak by se dala glosovat situace kolem českého sledge hokejového týmu, který na paralympijském turnaji v Pchjongčchangu odehrál čtyři zápasy během čtyř dní. Mezi tím úterním proti Japonsku a středečním se Švédskem měli Češi na regeneraci, odpočinek a spánek jen 18 hodin.

Nápor na nervy. Česko – Švédsko 4:3 po SN

14. 03. 2018

Předposlední český zápas sledge hokejového turnaje v Jižní Koreji nebyl pro slabé povahy. Vítězství 4:3 nad Švédskem po epické a dlouho nepříznivě se vyvíjející přetahované o každý metr ledu, a to až po čtvrté sérii nájezdů, udržel české hráče ve hře o obhajobu pátého místa, na kterém skončili při předchozích startech na paralympiádách ve Vancouveru a Soči.

Kříž byl při premiéře v Koreji dvanáctý

14. 03. 2018

Alpský lyžař Tadeáš Kříž má za sebou svou paralympijskou premiéru. V obřím slalomu, což byla v Koreji jeho první disciplína, zajel v kategorii zrakově handicapovaných lyžařů skvěle a obsadil dvanáctou příčku. Mezi stojícími byl Tomáš Vaverka dvaadvacátý, Miroslav Lidinský si připsal pětadvacáté místo. Patrik Hetmer ani Pavel Bambousek obří slalom nedokončili.

Obě kola superkombinace dojeli tři Češi

13. 03. 2018

Tři z pěti našich reprezentantů přihlášených na paralympijských hrách do závodu v superkombinaci se probojovali přes první kolo. Anna Pešková s trasérkou Michaelou Hubačovou hned v začátku náročné trati chybovala a po druhém zaváhání raději ze závodu odstoupila. Miroslav Lidinský šel do dnešního závodu po hlavě, nicméně ho na hrách již podruhé neminul pád.

Konečně výhra! Češi porazili Japonsko 3:0

13. 03. 2018

Poslední utkání základní skupiny, v němž šlo o lepší výchozí pozici v boji o konečné páté místo, a především o psychologickou vzpruhu v podobě prvního vítězství na turnaji, zvládli čeští sledge hokejisté s velkým přehledem. Svěřenci trenéra Jiřího Břízy i díky dvěma gólům Pavla Kubeše vyhráli nad Japonskem 3:0.

10 gólů. Přesto je Kudela pro tým hrdinou

12. 03. 2018

Byla to jeho premiéra na paralympijských hrách. A asi na ni hned tak nezapomene. Přesto, že dělal, co mohl, inkasoval z hole rozjetých amerických sledge hokejistů deset branek. Že by ale Martin Kudela věšel hlavu, to ani náhodou. „Jednou na to budu vzpomínat, ale především už nebudu chtít připustit, aby se to opakovalo,“ prohlašuje.

GENERÁLNÍ PARTNER GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
EXKLUZIVNÍ DODAVATELÉ PARTNER ANKETY
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC ROKU
PARTNEŘI
PARTNEŘI
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
ZA PODPORYDÁRCEMARKETINGOVÝ PARTNER