Sedmadvacetigólová nadílka! Sparta si vychutnala budějovický Motor

13. 11. 2023

Sedmé i osmé kolo České parahokejové ligy přineslo pořádnou nadílku. Obětí gólové palby se stal českobudějovický Motor, který nejdříve utržil osmnáct gólu od lačných Žraloků z Karlových Varů, aby den na to padl doma se Spartou dokonce 0:27. V čele tabulky jsou opět karlovarští Žraloci, kteří mají ale stejné bodové skóre jako Mustangové z Pardubic.

Sparta začala v Pardubicích pálit příliš pozdě

Jako první šli v 7. kole do akce Mustangové a pražská Sparta. Domácí se postupně dostali až do čtyřbrankového náskoku, který začali Pražané dohánět až v poslední dvacetiminutovce.

Poněkud opatrnější úvod svědčil více domácím, kteří se v půlce první periody dostali do vedení. Své kanonýrské umění totiž připomněl Bernard Hering. Sparťané nedokázali najít recept na dobře chytajícího Bočka.

Zkraje druhé části přidal Bernard Hering druhý zářez a těsně po vypršení početní převahy dokonce i zkompletoval hattrick. Proti Spartě naprosto řádil a ve 24. minutě těsně po konci další početní převahy skóroval už počtvrté. Těsně před koncem druhé čtvrthodiny ale snížil Lukáš Kapko.

Sparta začala hrát aktivněji až v samotném závěru a zásluhou Alexe Ohara znovu snížila. Z pohledu hostů to však bylo gólově vše, a tak po výhře Pardubic 4:2 zůstává plný počet bodů na východě Čech.

SHK Mustangové AUTO IN – HC Sparta Praha Sledge 4:2 (1:0, 3:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 8. Hering (Doležal), 16. Hering (Rennhack), 22. Hering (Rennhack), 24. Hering (Doležal, Kubeš) – 28. Kapko, 45. Ohar (Kapko)

SHK Mustangové AUTO IN: P. Boček — P. Doležal, R. Pabst, P. Kubeš — K. Chudomský, M. Tereska, L. Kořínek, B. Hering, V. Buhr, M. Michalec, J. Raška, M. Tereska, P. Kolek, F. Rennhack

HC Sparta Praha Sledge: M. Vápenka — J. Raul, J. Zapletal, J. Frolík, J. Krupička — Z. Krupička, L. Kapko, A. Ohar, T. Jirsa, M. Novotný, S. Bečvář

Autor reportáže: Štěpán Navrátil

Olomouc na netradičním stadionu skolila Zlín

I když byla Olomouc zapsána jako domácí tým, nehrála v tradiční plecharéně, ale na zimním stadionu ve Valašském Meziříčí. Ani to však Hanáky nerozhodilo a proti Zlínu zapsali důležitou výhru.

Kohouti zachytili úvod utkání lépe a ve 12. minutě začali úřadovat, trefil se totiž Radim Mikuš. Pouhých devatenáct vteřin po první trefě přidal druhý zářez na konto Olomouce Miloš Večerek.

Povedený vstup měli Hanáci také ve druhé části hry, pětadvacet sekund po úvodním buly totiž přidal třetí branku Radek Jedlička. V 18. minutě zapsal čtvrtou čárku na konto Olomouce David Buriánek.

Zlín se zmátořil až v poslední části, kdy dostal po faulu Večerka výhodu přesilové hry.  Tu sice využít nedokázal, ale těsně po jejím skončení snížil na konečných 1:4 Slavomír Ferenčík. I v netradičním útočišti tak zapisují tři body Hanáci.

SOHO Olomoučtí Kohouti – SHK LAPP Zlín 4:1 (2:0, 2:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 12. Mikuš (Žižlavský), 13. Večerek (Jedlička), 16. Jedlička (Večerek), 18. Buriánek (Večerek) – 40. Ferenčík (Korman)

SOHO Olomoučtí Kohouti: M. Černoch — T. Kvoch, R. Jedlička — M. Švrček, R. Mikuš, M. Večerek, D. Buriánek, L. Praus, T. Rozkopal, M. Žižlavský, M. Hlinka

SHK LAPP Zlín: J. Matoušek (S. Molek) — Z. Hábl, S. Ferenčík, T. Mach, P. Julina — D. Korman, P. Šafařík, M. Zubek, J. Panák, M. Ligda, R. Turic, L. Zicha, M. Zdražil, M. Máca, P. Stodůlka

Sharks zvítězili v Českých Budějovicích rozdílem třídy

V 7. kole para hokejové ligy se proti sobě utkali týmy Motor sledge České Budějovice a obhájci titulu Sharks Karlovy Vary. Utkání hrané v Budvar aréně mělo úvodní buly v 17:10.

Favorit z Karlových Varů se dostal do vedení ve 4. minutě. Po přihrávkách Veselého a Sedláčka se ke střele dostal Lukáš Karafiát. O půl minuty později šli hosté do dvoubrankového vedení. Za Sharks skóroval Patrik Sedláček. Poté přišla pasáž utkání, ve které vstřelili hosté 4 góly během dvou minut. Dvakrát se prosadil Patrik Sedláček, a po jedné brance přidali Filip Veselý a Karel Wágner.

Na začátku druhé třetiny přidali Sharks další branku. Po asistencích Wágnera a Sedláčka se přesně trefil Filip Veselý. V 17. minutě se přesnou střelou k levé tyči prosadil Karel Wágner. O dvě minuty později rozvlnil síť Filip Veselý. Ve 23. minutě se po samostatné akci opět prosadil reprezentant Filip Veselý. Poté během třiceti vteřin vstřelili Karlovy Vary dvě branky. Nejdříve se trefil kapitán Michal Geier a po něm opět Filip Veselý. Do konce druhé třetiny se ještě stihl trefit Filip Veselý.

Karlovy Vary ani ve třetí části nepřestávali útočit. Třetí třetinu gólově otevřel Patrik Sedláček. Další přesnou ranou se prezentoval nezastavitelný Filip Veselý. Ve zbytku utkání padli ještě tři branky. Trefili se Karel Wágner, Jakub Haas a Patrik Sedláček.

Motor sledge České Budějovice – SKV Sharks Karlovy Vary 0:18 (0:5, 0:7, 0:6)

Branky a nahrávky: 4. Karafiát (Sedláček, Veselý), 5. Sedláček (Geier), 13. Sedláček (Wágner), 14. Sedláček (Veselý, Wágner), 15. Wágner, 16. Veselý (Wágner, Sedláček), 17. Wágner (Sedláček), 19. Veselý (Sedláček), 23. Veselý, 25. Veselý (Wágner), 27. Veselý (Wágner), 30. Veselý (Geier, Wágner), 32. Sedláček (Geier, Veselý), 33. Veselý, 34. Veselý (Wágner), 36. Wágner (Sedláček, Veselý), 37. Haas (Veselý, Sedláček), 39. Sedláček (Jeřábek)

Motor sledge České Budějovice: Rumplík – Zajan (A), Klíma (A), Kalina, Záluský – Mühlhans, Běhounek (C), Laibacher, Zikmund, Bussmann, Špaček

SKV Sharks Karlovy Vary: Mach (Berger) – Wágner (A), Zelinka, Haas – Michalčín, Jeřábek, Veselý (A), Kovářík, Geier(C), Sedláček, Karafiát

Autor reportáže: Kryštof Voneš

Otočku Flamingos zamítl Havířov dvěma góly

Zdánlivě jasný duel, kdy Havířov vedl rozdílem tří branek, domácí Flamingos v závěru značně zdramatizovali. Dvěma brankami se dostali na dostřel, jenže hosté zabrali a potvrdili zisk tří bodů dalšími trefami.

Hned ve 2. minutě utkání dokázali hosté otevřít skóre. Po pasu Fojtíka využil bezchybně své pozice Ingo Kuhli-Lauenstein. Havířovský kanonýr navíc zaúřadoval také podruhé, kdy se prosadil o deset minut později.

Ve druhé čtvrthodině hry se Flamingos rvali o každý centimetr ledu, do vážnější šance v zakončení je ale Havířovští příliš nepouštěli, případně zasáhl brankář Lepáček. Čtyřicet vteřin před sirénou si ale Ostravané nepohlídali Jiřího Forga, který zvýšil náskok hostů na tři branky.

V závěrečné periodě se domácí nadechovali k otočce. Nejprve snížil Václav Hečko, a pak dal kontaktní branku David Palát. V posledních třech minutách si však Havířov nenechal body vzít. Dvěma dalšími góly Inga Kuhli-Lauensteina totiž potvrdil své vítězství 5:2.

Flamingos Ostrava – Parahokej Havířov z.s. 2:5 (0:2, 0:1, 2:2)

Branky a nahrávky: 34. Hečko (Palát), 42. Palát (Hečko) – 2. Kuhli-Lauenstein (Fojtík), 13. Kuhli-Lauenstein, 30. Forgo (Fojtík), 43. Kuhli-Lauenstein, 44. Kuhli-Lauenstein (Mlčák)

Flamingos Ostrava: M. Kudela (T. Staněk) — D. Vrubel, D. Handl, V. Kudela, D. Palát — V. Hečko, A. Němec, D. Bařák, J. Puchein, K. Židlická, D. Dzimko, M. Gotthardt, J. Szturc, R. Smolka

Parahokej Havířov z.s.: E. Lepáček (I. Loska) — R. Staněk, E. Fojtík, P. Kudrna, A. Bakke — L. Sobotková, J. Forgo, T. Mlčák, L. Prostředník, M. Rábik, I. Kuhli-Lauenstein, M. Stiborský, S. Kalegaris, O. Oiseth

Flamingos oplatili Havířovu sobotní prohru v derby, tři body Ostravanům zařídil Hečko

Ostrava v havířovské GASCONTROL Aréně zvítězila v sedmém kole poměrem 0:2. Obě branky vstřelil v prvním dějství Václav Hečko a útočníky domácích deptal výbornými zákroky Kudela, který udržel čisté konto.

Úvod utkání byl ve znamení rychlého parahokeje z obou stran. Na začátku měli více šancí domácí, ale šance Forga a Inga se neujaly. Flamingos se připomněli v páté minutě, ale Paláta v brejku vyčapal Lepáček. Ostrava šla do vedení v čase 6:49, to si Václav Hečko vyjel z pravé strany před branku a poslal puk k bližší tyčce, 0:1. Forgo a Fojtík se snažili vyrovnat, ale opět platilo otřepané, nedáš, dostaneš. V čase 11:12 se podruhé v utkání prosadil Václav Hečko, který si v rychlosti položil gólmana a pak zasunul touš okolo jeho těla do odkryté branky, 0:2. Havířovští měli v závěru ještě příležitost Inga, ta se ale neujala.

Druhé dějství odstartovala přesilovka Havířů, na dvě minuty se poroučel Palát za nedovolené bránění. Jenže tým z nejmladšího města se neprosadil, v největší šanci selhal Ingo. Ve 21. minutě se provinil domácí Fojtík téčkem a šel si na dvě minuty odpočinout, ale Flamingos početní výhodou doslova opovrhli. Postupem času měli domácí převahu, jenže troskotali na výborném Kudelovi.

Třetí dějství přineslo následující obrázek. Havířov byl ve stálém tlaku a Plameňáci hrozili z rychlých brejků. Na jeho začátku se ve dvou šancích objevili Forgo s Fojtíkem, ale nechali jen vyniknout gólmana hostů Kudelu. Pak se Forgo poroučel na dvě minuty na trestnou lavici. Jenže největší šanci měl paradoxně ve vlastním oslabení domácí Fojtík, ten ale minul zařízení. Fojtík svou přemíru snahy korunoval vyloučením ve 37. minutě. Od té doby bylo jasné, že Flamingos se nebudou pouštět do větších akcí a budou hájit svůj náskok. Navíc domácí Ingo nehledal spoluhráče a hrál na sebe. Takže Plameňáci jej pokrývali a hrozili rychlým Hečkem z brejků. Skóre se už ale neměnilo, havířov doma padl s Flamingos 0:2.

Parahokej Havířov z.s. – Flamingos Ostrava 0:2 (0:2, 0:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 7. Hečko (Palát), 12. Hečko

Autor reportáže: Vít Káňa

Zlín předvedl skvělou otočku a Olomouci oplatil porážku

Po vítězství Hanáků ve Valašském Meziříčí se tentokrát oba týmy střetly ve Zlíně. Po třech trefách Hanáků se domácí vzchopili a dokázali vývoj duelu otočit ve svůj prospěch.

Olomouc začala utkání fantasticky a zásluhou Miloše Večerka se chopila už ve druhé minutě vedení. Skvělou hru navíc podpořily další dva góly, tentokrát z hole Davida Buriánka a Radka Jedličky. Za stavu 0:3 se však domácí probrali a začali kanonádu. Za sedm minut hry do konce první periody totiž dvougóloví Dávid Korman s Marianem Ligdou otočili skóre.

Vyrovnaný průběh ve druhém dějství okořenila pouze jediná trefa. O zdramatizování a vyrovnání na 4:4 se totiž postaral David Buriánek. O finálním skóre tak rozhodla až závěrečná čtvrthodina hry.

Do ní sice lépe naskočili Olomoučtí, kteří se po brance Miloše Večerka znovu chopili vedení, jenže Zlín se nenechal rozhodit. Tomáš Mach ve 41. minutě srovnal a o třináct sekund později skóroval také Marian Ligda. Definitivní pojistku přidali Valaši v závěru, kdy se Marian Ligda trefil znovu, k němu se navíc přidal i Dávid Korman. Po zběsilém vývoje tak bere za výhru 8:5 plný počet bodů Zlín.

SHK LAPP Zlín – SOHO Olomoučtí Kohouti 8:5 (4:3, 0:1, 4:1)

Branky a nahrávky: 9. Korman (Hábl), 14. Korman (Hábl), 14. Ligda (Korman, Hábl), 15. Ligda (Ferenčík), 41. Mach (Ligda), 41. Ligda (Korman, Hábl), 42. Korman, 44. Ligda (Hábl) – 2. Večerek, 4. Buriánek (Večerek), 6. Jedlička, 26. Buriánek, 37. Večerek (Žižlavský)

SHK LAPP Zlín: S. Molek (J. Matoušek) — Z. Hábl, S. Ferenčík, T. Mach, P. Julina — D. Korman, P. Šafařík, M. Zubek, J. Panák, M. Ligda, R. Turic, L. Zicha, M. Zdražil, M. Máca, P. Stodůlka

SOHO Olomoučtí Kohouti: M. Černoch — T. Kvoch, R. Jedlička — R. Mikuš, M. Večerek, D. Buriánek, L. Praus, T. Rozkopal, M. Žižlavský, M. Švrček, M. Hlinka

Mustangové na domácím ledě potrápili Sharks

Karlovarští sice ani jednou v duelu neztráceli, domácí hráči je však pilně doháněli. Nakonec však jen stihli snížit na konečných 3:5, a tak se z výhry radovali Žraloci.

Úvodní perioda byla od obou týmů velmi vyrovnaná, ani v oslabení Pardubic po faulu Michalce nepřišla žádná branka. To až ve 13. minutě, kdy bylo po nedovoleném zákroku na Žraloky odpískáno trestné střílení, které zkušeně proměnil Filip Veselý.

Těsně po vypršení přesilové hry ve druhém dějství přidaly Karlovy Vary druhou trefu, o kterou se postaral Karel Wágner. Do minuty však bylo sníženo, jelikož své střelecké umění prokázal také Frank Rennhack. Gólová přetahovaná pokračovala i nadále, když se do domácí branky trefil Michal Geier. Až do poslední minuty před druhou sirénou drželi Sharks dvoubrankové vedení, o další zdramatizování se však zasloužil Pavel Doležal.

O výsledku rozhodl začátek posledního dějství, kdy dva rychlé góly Radka Zelinky a Filipa Veselého darovaly Karlovým Varům třígólový náskok. Ani za nepříznivého stavu však Pardubice neskládaly zbraně a Frank Rennhack svým gólem snížil na konečný stav 3:5. Tři body tak putují na západ Čech.

SHK Mustangové AUTO IN – SKV Sharks Karlovy Vary 3:5 (0:1, 2:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 23. Rennhack (Hering, Kubeš), 30. Doležal (Kubeš), 44. Rennhack – 13. Veselý (TS), 22. Wágner (Veselý), 24. Geier (Veselý, Sedláček), 34. Zelinka, 36. Veselý (Sedláček, Geier)

SKV Sharks Karlovy Vary: B. Mach (J. Berger) — J. Haas, R. Zelinka, K. Wágner — L. Karafiát, P. Sedláček, M. Geier, V. Kovářík, F. Veselý, J. Jeřábek, L. Michalčín

Sparta rozstřílela Motor sledge

V 8. kole se potkali týmy Motor sledge České Budějovice a Sparta Praha Sledge. Sparta šla do utkání jako jednoznačný favorit. Utkání startovalo v 14:20.

Motor sledge držel se Spartou krok až do osmé minuty, kdy udeřil Miroslav Novotný. Po úvodní brance se s góly roztrhl pytel. Během následující minuty dvakrát skóroval kapitán Alex Ohar. V 10. minutě byl vyloučen hostující Jan Zapletal. Sparta i v početní nevýhodě dokázala skórovat. Vyhozený puk od Ohara se dostal až před branku domácích, kde ho brankář Rumplík ztratil z dohledu čehož si všiml Lukáš Kapko a volný puk dorazil do branky. Jakmile se Zapletal vrátil do hry, Alex Ohar vstřelil svůj třetí gól v utkání. Do konce první třetiny stihla Sparta vstřelit další tři branky. Trefili se Lukáš Kapko a dvakrát Miroslav Novotný.

Sparta pokračovala ve střílení branek i ve druhé části. Během dvou úvodních minut se trefili Jiří Raul a další dvě branky s připsal Alex Ohar. V 18. minutě se přesnou střelou z kruhu po vhazování trefil opět Alex Ohar. Ve 25. minutě mohl Motor díky Janu Bussmannovi snížit stav utkání. Bussmannův záměr ale dobře přečetl Vápenka a nedovolil tak německému hráči skórovat. Poté během dvaceti vteřin Sparta rozvlnila síť hned dvakrát. O přesné trefy se postarali Miroslav Novotný a Alex Ohar. Do přestávky stihli hosté přidat další dva góly. Krásny gól vstřelil Miroslav Novotný, který nabral puk na čepel a po objetí branky zasunul puk pod břevno. Osm vteřin před koncem se ještě prosadil po přihrávce Ohara Sebastian Bečvář.

Sparta začala třetí třetinu dvěma góly v úvodní minutě. Po třiceti vteřinách se prosadil Miroslav Novotný. Svůj druhý gól utkání vstřelil díky střele na bližší tyč Sebastian Bečvář. Ve 35. minutě skóroval dvakrát Lukáš Kapko. Další dva góly vstřelila Sparta ve 36. minutě utkání. O branky se postarali Alex Ohar a Jiří Raul. Ve 39. přidala Sparta opět dvě branky. O obě trefy se postaral Jiří Raul. V téže minutě se do šance dostal Jano Bussmann. Tentokrát jeho střela mířila přesně do Vápenkovi lapačky. Sparta v závěru zápasu vsítila ještě dvě branky. Nejdříve ve 43. minutě skóroval Jan Zapletal. Poslední gól utkání vstřelil v poslední minutě utkání Lukáš Kapko.

Motor sledge České Budějovice – HC Sparta Praha Sledge 0:27 (0:9, 0:8, 0:10)

Branky a nahrávky: 8. Novotný (Ohar), 8. Ohar (Zapletal), 9. Ohar (Raul), 11. Kapko (Ohar), 12. Ohar, 13. Kapko (Raul), 14. Novotný (Ohar), 14. Novotný (Frolík, Zapletal), 15. Bečvář (Ohar), 16. Raul (Kapko), 17. Ohar (Raul), 17. Ohar (Raul), 18. Ohar (Frolík), 26. Novotný (Ohar, Raul), 26. Novotný, 29. Novotný (Ohar), 30. Bečvář (Ohar), 31. Novotný (Kapko, Ohar), 31. Bečvář (Kapko, Ohar), 35. Kapko, 35. Kapko (Bečvář, Raul), 37. Ohar, 37. Raul, 40. Raul (Novotný), 40. Raul (Novotný), 43. Zapletal (Kapko, Raul), 45. Kapko (Ohar)

Trenér: Martin Zikmund

HC Sparta Praha Sledge: Vápenka – Krupička J., Frolík, Zapletal, Raul (A) – Bečvář, Novotný, Jirsa, Ohar (C), Kapko, Krupička Z.
Trenér: Jakub Novotný

Zdroj: Český para hokej

Deaflympijská šampionka ovládla Tipsport Czech Ladies Open v Berouně

03. 07. 2023

Pátého ročníku Tipsport Czech Ladies Open ze série Ladies European Tour v Berouně se zúčastnilo celkem 15 českých hráček, přičemž šest z nich dokázalo postoupit do finálového kola. Nejlepší domácí Denisa Vodičková se jako amatérka podělila o 17. místo, a další dvě hráčky, obhájkyně titulu Jana Melichová a loňská vítězka LET Access Series Sara Kousková skončily v Top 30. Turnaj opanovala neslyšící Indka Diksha Dagarová, vítězka deaflympijských her 2021.

Prize money turnaje bylo 300 000 EUR, tedy 7 200 000 Kč. Těsně pod 30 nejlepšími se umístila Klára Davidson Spilková, která se po turnaji posunula na třetí místo celoročního žebříčku European Race to Costa del Sol. Postup do finále se vydařil i profesionálce Kateřině Vlašinové a amatérce Patricii Mackové, které opět prošly cutem.

Vítězka Dagarová, která má od narození sluchovou vadu, je vůbec první účastnicí olympiády i deaflympiády, a získala druhé místo. Hrála vynikající golf, o čemž svědčí vítězné skóre 13 pod par, a vyrovnala rekord turnaje. Laura Beveridge ze Skotska výkonem 63 ran, devět pod par, zopakovala rekord, který v roce 2020 vytvořila pozdější vítězka turnaje Emily Kristine Pedersenová.

Dánka vyhrála i celkové pořadí sezóny Ladies European Tour, stejně jako o rok později další berounská šampionka Thajka Atthaya Thittikul, která se loni stala také světovou jedničkou. Loňský Tipsport Czech Ladies Open přinesl průlomový titul Jany Melichové a nezbývá než se těšit, jak svůj úspěch využije Diksha Dagar.

Zdroj: TZ_Lexus

Mediální kampaň k ZPH je v plném proudu

16. 01. 2018

Letošní paralympijské hry se blíží mílovými kroky a Český paralympijský výbor spustil mediální kampaň, která láká na tuto vrcholnou událost světového sportu pro handicapované. V hlavní roli jsou tentokrát reprezentanti ve sledge hokeji, kteří se na paralympiádu probojovali už potřetí v řadě. (Pokračování textu…)

Rio de Janeiro – XV. Letní paralympijské hry

03. 06. 2016

Kampaň k letním paralympijským hrám v Rio de Janeiru 2016 bude probíhat ve dvou hlavních vlnách – na jaře a poté na během paralympiády v září. Mottem, jež celou kampaní prochází, je tentokrát: „Věřte v neuvěřitelné“. Přičemž hlavní myšlenkou je připomenutí, že i ve velice obtížných situacích je důležité zachovat si naději a víru ve své schopnosti. (Pokračování textu…)

Guayaquil a Guaranda – IV. Global Games

07. 10. 2015

GG_300x600Global Games, obdobu paralympiády pro mentálně postižené sportovce, jejíž črvrtý ročník proběhl v Ekvádoru, podporovala mediální kampaň v tisku a na internetu. Součástí kampaně byly také tématické soutěže v rozhlasu (ČRo) a tisku (Deník). Jednotým prvkem kampaně bylo jednoduché heslo „Držíme palce sportovcům s mentálním postižením na Global Games 2015“. (Pokračování textu…)

Chanty-Mansijsk a Magnitogorsk − XVIII. zimní deaflympiáda

01. 01. 2015

Mediální kampaň k 18. zimní deaflympiádě, která se konala v týdnu od 28. března do 5. dubna v ruských městech Chanty-Mansijsk a Magnitogorsk, proběhla tradičně na několika rovinách. Hlavní postavou této kampaně byla úspěšná neslyšící lyžařka Tereza Kmochová. Na billboardech a CLV panelech ji doprovázel slogan: „Výkony, nad kterými oněmíte úžasem“.

(Pokračování textu…)

Soči − XI. zimní paralympijské hry

01. 01. 2014

Kampaň k ruské zimní paralympiádě v Soči 2014 byla opět v režii agentury MARK/BBDO. Hlavní roli v ní sehráli členové národního sledge hokejového týmu, který tvoří osu český výpravy do Soči. Hlavní motto zní „Jsme tím, čím se stáváme na ledě“. Kampaň pak sledge hokejisty stylizuje do podoby válečníků a predátorů. (Pokračování textu…)

Sofie − XXII. letní deaflympiáda

01. 01. 2013

22. deaflympijské hry se konaly v bulharské Sofii od 24. července do 4. srpna. Kampaň k této vrcholné události sportu handicapovaných se nesla v duchu jednoduchého motta: „Znakovou řečí všech sportovců děkujeme za podporu.“ Kampaň která probíhala od 22. července probíhala na v několika formách: soutěže v rozhlasu, vědomostní kvízy v televizním vysílání, v denním tisku a na internetu. (Pokračování textu…)