Máčala, Hetmer
 Michal Vápenka
 Eva Berná
 Běla Třebínová
 Arnošt Petráček
 Jiří Ježek
 Tomáš Vaverka
 Marek Bartošek
 Ivan Karabec
 Tereza Kmochová
 Šárka Musilová
 Ondřej Sedliský
 Jiří Bouška
 Jiří Suchánek
 David Drahonínský
 Tomáš Pazdera
 Kamil Vašíček
 Tereza Diepoldová
 Tomáš Kajnar

Novinky

Stolní tenis: místo míčku špunt od „šáňa“

26. 06. 2017

Nejstarší podobu tohoto sportu známého jako indoor-tenis hrála britská armáda v Indii a Jižní Africe v 80. letech 19. století. Mezinárodní federace stolního tenisu ale vznikla až v roce 1926 po schůzkách v Berlíně a Londýně, hned ve stejném roce se konalo i první mistrovství světa. Česko bude mít stolní tenisty také a deaflympiádě v Samsunu.

Formánková chce maraton. Vzor: Zátopek

23. 06. 2017

Co se týče věku, bude sice Anna Formánková benjamínkem české výpravy na deaflympiádě v Samsunu, ovšem zkušeností má tahle orientační běžkyně víc než dost. Mimo jiné je juniorskou mistryní Evropy. A protože obdivuje Emila Zátopka, chystá se vyzkoušet i maraton, prozradila v rozhovoru pro oficiální web ČPV.

Medailové žně na atletickém GP Berlín

22. 06. 2017

Doslova medailové žně zažili čeští atleti na posledním ze seriálu Grand Prix. Z Berlína přivezla česká výprava, která čítala šestnáct sportovců, dvě desítky cenných kovů, z toho čtyři zlaté, sedm stříbrných a devět bronzových. Dvěma zlatými se blýskla Eva Datinská, v kuželce obsadili Češi dokonce kompletní stupně vítězů.

Prázdniny nanečisto: otevření Jedle světu

22. 06. 2017

Prázdniny nanečisto alias Zahradní slavnost, to je název XVII. ročníku sportovně-společenské akce pro děti, která se konala včera v Praze. Motem akce bylo „Otevření Jedle světu …. aneb i na vozíku se dá žít a dovádět“. Za cíl si organizátoři dali skrze zábavu propojit svět dětí bez ohledu na to, jestli mají nějaký handicap, nebo ne.

Hokej vyměnili za golfové hole. Pro Raula

21. 06. 2017

Jména těchhle sportovních legend zná kdekdo ve spojitosti s ledním hokejem. Minulý týden ale vzali hráči v čele s Jiřím Vykoukalem do ruky golfové hole, aby účastí na pátém ročníku charitativního turnaje Hokej Charity Golf Cup podpořili sledgehokejistu Jiřího Raula. Výtěžek z akce ve výši 80 000 korun totiž věnovali právě jemu.

Posun v otázce financování sportu?

21. 06. 2017

Aktivita hlavních představitelů českého sportu při řešení finanční krize by měla přinést své ovoce. Ve svém prohlášení směřovaném sportovním svazům a spolkům to uvedl předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval. Posun nastal po schůzce se zástupci Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Celé prohlášení si můžete přečíst níže.

Čechům se na golfu ve Mstěticích dařilo

20. 06. 2017

Na skvěle připraveném hřišti ve Mstěticích se ve dnech 17.–18. června odehrál již sedmý ročník mezinárodního turnaje Czech Disabled Golf Masters, který je stabilně zařazen do nejvyšší evropské série EDGA Golf Tour. Na tomto významném turnaji bojovali o cenné body do světového žebříčku reprezentanti z 15 zemí.

Utíkej rychle! A koukej při tom do mapy

19. 06. 2017

Nejen rychlé nohy, ale také schopnost orientace v terénu s mapou a buzolou. To jsou základní předpoklady pro to, abyste se stali úspěšnými v orientačním běhu. Ten má svůj původ v tréninku pozemní navigace vojenských důstojníků – a má mnoho variant. Na deaflympiádě v Samsunu bude Českou republiku v té disciplíně zastupovat Anna Formánková.

Nechte český sport žít, pane premiére!

16. 06. 2017

Krize v českém sportu vrcholí. Chybějí peníze a hrozí zánik soutěží i sportování dětí. Předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval se vymezil vůči slovům ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřiny Valachové a upíná se k činům premiéra Bohuslava Sobotky. Vyhrocená situace se bohužel týká i sportu handicapovaných…

Dohnal miluje adrenalin. Silnice ho neláká

15. 06. 2017

Příprava letos podle něj nebyla ideální, dvakrát se potýkal se zánětem průdušek. I přesto český cyklista Roman Dohnal věří, že by se na deaflympiádě mohl v disciplíně MTB, tedy horská kola, umístit v top ten. Konkurence je ale podle šestatřicetiletého bikera veliká, zejména Rusové budou prý silní. Nejen to prozradil v rozhovoru pro web ČPV.

Golfová špička se předvede ve Mstěticích

14. 06. 2017

Za účasti nejlepších handicapovaných golfistů Evropy se od pátku do neděle uskuteční už sedmý ročník mezinárodního golfového turnaje Czech Disabled Golf Masters. V golfovém resortu ve Mstěticích nebude chybět ani několikanásobný vítěz předchozích ročníků Andrew Gardiner, který spadá do elitní kategorie a hraje s HCP 2,2. Zastoupení budou mít i Češi.

Cyklistika byla poprvé na OH už v roce 1896

13. 06. 2017

Nemusíte být zrovna sportovní znalec, abyste věděli, k jakému sportu se vztahuje Tour de France nebo Giro d´Italia. Cyklistika totiž patří mezi nejpopulárnější sporty v celém světě, ať už na profesionální, nebo rekreační úrovni. A ani v tomto odvětví nebudou na startu závodů v rámci deaflympiády v Samsunu chybět české barvy.

Berná naposledy ve startovní listině na MS

09. 06. 2017

Česká handicapovaná atletka Eva Berná patří mezi naše nejúspěšnější sportovce. Má za sebou starty na pěti paralympijských hrách, prvních zahraničních závodů se zúčastnila už ve 14 letech. Je majitelkou nespočtu medailí z domácí i mezinárodní scény. Jméno Berná už se ale ve startovní listině objeví jen jednou – na červencovém mistrovství světa v Londýně.

Sport vyzývá vládu k vyřešení krize

08. 06. 2017

Memorandum, ve kterém vyzývají vládu ČR a premiéra Bohuslava Sobotku k rychlému vyřešení krize ve financování českého sportu, podepsali včera zástupci Českého olympijského výboru, České unie sportu, České obce sokolské a 84 dalších sportovních subjektů. Mimořádné setkání se i za účasti výkonné předsedkyně ČPV Aleny Erlebachové konalo v Tyršově domě v Praze.

Kateřina Janošcová: 18 let s bowlingem

07. 06. 2017

Bowlingu se věnuje od roku 1999. Bez přestávky. Hry se nevzdala ani během dvou těhotenství a v průběhu mateřství. Možná i proto patří Kateřina Janošcová mezi nejlepší hráčky bowlingu u nás a právem bude hlavním stavebním kamenem českého bowlingového týmu na nadcházející deaflympiádě v Samsunu.

GENERÁLNÍ PARTNER GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
EXKLUZIVNÍ DODAVATELÉ PARTNEŘI ANKETY
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC ROKU
PARTNEŘI
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
ZA PODPORYDÁRCEMARKETINGOVÝ PARTNER