Ivan Karabec
 Lenka Matoušková
 Máčala, Hetmer
 Eva Datinská
 Marek Bartošek
 Tereza Kmochová
 David Drahonínský
 Arnošt Petráček
 Michal Vápenka
 Kamil Vašíček
 Tereza Diepoldová
 Jaroslav Šmédek
 Ondřej Sedliský
 Jiří Suchánek
 Zdeněk Krupička
 Šárka Musilová
 Tomáš Vaverka
 Jiří Bouška
 Tomáš Pazdera
 Jiří Ježek

Novinky

Ženský světový sledge hokej v Ostravě

23. 04. 2018

Nezadržitelně se blíží letošní Mistrovství světa v ženském sledge hokeji, které bude hostit ostravská RT Torax Arena v Porubě. Napínavé boje na ledové ploše se budou odehrávat od 30. dubna do 6. května. Turnaj bude rozdělen do více skupin, v té elitní na sebe narazí Kanada, USA a výběr Evropy, za který nastoupí i česká hráčka Jana Nachtigalová z pražské Sparty.

Střelci dovezli stříbro a bronz z SP Štětín

19. 04. 2018

Stříbrnou a bronzovou medaili přivezli čeští handicapovaní střelci ze závodu Světového poháru, který se konal v polovině dubna v polském Štětíně. O stříbrnou radost se postaral Tomáš Pešek, ve stejném závodě (P5/StVzPi 40) pak obsadil bronzovou pozici Jakub Kosek. V soutěži družstev pak obsadil český tým dvakrát třetí místo.

Sedm statečných: unikát na Václaváku

11. 04. 2018

Unikátní projekt nazvaný 7 statečných byl o uplynulém víkendu k vidění na Václavském náměstí v Praze. Sedm dvojic ve složení vozíčkář – bruslař kroužilo 24 hodin non-stop po náměstí, aby tím demonstrovalo, že sport je pro všechny, že můžou fungovat jako tým. Kromě toho pomáhali účastníci projektu nadacím a představili zcela nový koncept pohybu na invalidním vozíku.

Běh pro Světlušku v Praze už 12. dubna

10. 04. 2018

Už se to rozbíhá! Už ve čtvrtek se v Praze opět uskuteční Noční běh pro Světlušku. Start je naplánovaný na devátou hodinu večerní ve Stromovce. V rámci doprovodného programu, kterým provedou moderátoři Lucie Výborná a Stanislav Bartůšek, se můžete těšit na koncert kapely ZRNÍ, účast známých sportovních i hereckých osobností a nevidomých účinkujících.

Krátké tratě již podruhé v Sokolově

10. 04. 2018

Sokolovský bazén hostil koncem března 131 sportovců z 15 sportovních klubů na Pohárku, prvním závodě letošního ročníku Českého poháru v plavání handicapovaných. Šestnáctý ročník plaveckého klání přivítal kromě tuzemských týmů i 11 slovenských reprezentantů. Předvedla se nejen naše současná paralympijská špička, ale i mladí a nadějní reprezentanti budoucí.

Antošová a Jahoda úspěšní v Rosenau

06. 04. 2018

Tělesně handicapovaní reprezentanti České republiky, handbikeři Kateřina Antošová a Patrik Jahoda byli úspěšní v úvodním závodě silniční sezóny handbike 2018 ve francouzském Rosenau. Antošová dokázala zvítězit v kategorii WH 3 a Jahoda obsadil druhé místo v kategorii MH1 za vítězným Švýcarem Benjaminem Frühem.

Ministr ocenil paralympijskou výpravu

04. 04. 2018

V úterý 3. dubna přijal ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga zástupce paralympijské výpravy z Pchjongčchangu. Setkání se zúčastnilo kromě výkonné předsedkyně Českého paralympijského výboru Aleny Erlebachové celkem 14 sportovců, trenérů a členů vedení výpravy. Ministr celé výpravě poděkoval za reprezentaci a jejím členům předal čestná ocenění.

EP: stříbro, zlomenina a přetrhané vazy

31. 03. 2018

Čeští handicapovaní lyžaři mají za sebou poslední závody letošní sezony. Tým se vypravil do švýcarského Obersaxenu na finále Evropského poháru – a nevrátil se s prázdnou! Díky parádnímu výkonu Pavla Bambouska na monoski v Super-G má Česko z finále EP stříbrnou medaili. Nešťastně ale skončily závody pro Miroslava Lidinského, který se zranil.

MS: Koblasa dvakrát osmý a jednou desátý

26. 03. 2018

Český handicapovaný cyklista Ivo Koblasa obsadil na mistrovství světa na dráze dvakrát osmé a jednou desáté místo. Na jeho výkonu se podle trenérů podepsalo chřipkové onemocnění, které prodělal těsně před odjezdem do Brazílie. Koblasa byl jediným českým zástupcem na olympijském velodromu v Rio de Janeiru.

Hledají se noví sledge hokejisté. Přihlas se!

22. 03. 2018

Český sledge hokej potřebuje nové hráče. Po právě skončené paralympiádě je toto tvrzení naléhavější než dříve. Jednou z cest, kterou chce Česká sledge hokejová asociace získat nové reprezentanty, je projekt Parahokej.cz. Microsite, kde stačí jen vyplnit formulář – a kdoví, třeba si jednou v českém dresu zahrajete na paralympiádě.

Česká výprava se vrací z Pchjongčchangu

20. 03. 2018

Celkem čtyřiadvacet sportovců včetně trasérů vyslal Český paralympijský výbor na XII. Zimní paralympijské hry v korejském Pchjongčchangu. Na těch se Češi medailových oslav nedočkali, přesto výkonná předsedkyně Alena Erlebachová vidí na české účasti řadu pozitiv. Jedním z nich je výsledek talentovaného lyžaře Tadeáše Kříže.

Velvyslanec dostal podepsaný dres

19. 03. 2018

Poslední den před návratem do vlasti přijali naši paralympionici v Pchjongčchangu pozvání na recepci uspořádanou českou ambasádou v Jižní Koreji. V hotelu InterContinental v resortu Alpensia nedaleko paralympijské vesnice přijal celou výpravu velvyslanec Tomáš Husák, který během her naše reprezentanty podporoval i na sportovištích.

Tenista Šmédek převzal vůz Toyota C-HR

19. 03. 2018

Nejlepší handicapovaný sportovec roku 2017, tenista Jaroslav Šmédek, získal kromě pomyslné koruny i nové auto Toyota C-HR. Loňský vítěz letních deaflympijských her si tak bude moci užívat rok ježdění v tomto krásném voze od nového generálního partnera Českého paralympijského výboru.

Bambousek: Vlajku poneseme s Mírou hrdě

18. 03. 2018

Pavel Bambousek je v českém paralympijském týmu v Pchjongčchangu jediným lyžařem, který jezdí na monoski. Na chvíli, kdy odstartuje do závodů, musel na korejských svazích čekat i několik hodin a pak ho čekala rozbitá trať. Přesto dosáhl na výborné výsledky. A jako třešničku na dortu si užije pozici vlajkonoše při závěrečném ceremoniálu – byť původně zvolili sportovci někoho jiného.

Jaká je budoucnost sledge hokeje v ČR?

18. 03. 2018

Šesté místo. Takový je konečný výsledek českých sledge hokejistů na paralympijských hrách v Pchjongčchangu. Najdou se určitě tací, kteří budou tvrdit, že měli navíc. Ano, možná měli. Třeba kdyby vyhráli první duel proti Korejcům, mohlo být všechno jinak. Jenomže i tak je šestá příčka na největší sportovní akci handicapovaných sportovců skvělý úspěch. Z mnoha důvodů.

GENERÁLNÍ PARTNER GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
EXKLUZIVNÍ DODAVATELÉ PARTNER ANKETY
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC ROKU
PARTNEŘI
PARTNEŘI
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
ZA PODPORYDÁRCEMARKETINGOVÝ PARTNER