Michal Vápenka
 Tereza Diepoldová
 Ondřej Sedliský
 Jiří Ježek
 Tomáš Vaverka
 Zdeněk Krupička
 Kamil Vašíček
 Jiří Bouška
 Eva Datinská
 Jiří Suchánek
 Marek Bartošek
 Arnošt Petráček
 Lenka Matoušková
 Máčala, Hetmer
 Jaroslav Šmédek
 David Drahonínský
 Tomáš Pazdera
 Ivan Karabec
 Šárka Musilová
 Tereza Kmochová

Rio de Janeiro 2016

Hokejisté končí v náročném turnaji šestí

16. 03. 2018

Čeští sledge hokejisté obsadí v konečném pořadí paralympijského turnaje šesté místo. V posledním vystoupení v Koreji prohráli s Norskem 2:5. Utkání, v němž Češi zkoušeli dovršit hattrick pátých míst na zimních paralympiádách, ovlivnily dva rychlé góly v české síti a také vyloučení kapitána Zdeňka Šafránka na pět minut a do konce zápasu po kolizi s norskou legendou R. E. Pedersenem.

Arnošt Petráček je sportovcem roku

21. 02. 2017

V úterý 21. února vyhlásil Český paralympijský výbor v TOP HOTELU Praha výsledky tradiční ankety Nejlepší handicapovaný sportovec České republiky a Prahy. Celkovým vítězem za rok 2016 se stal zlatý medailista z Letních paralympijských her v Rio de Janeiru – plavec Arnošt Petráček, druhou příčku obsadil lukostřelec David Drahonínský a třetí plavkyně Běla Třebínová.

Prezident dostal od paralympioniků šíp

16. 11. 2016

Česká paralympijská výprava, která se účastnila letošních her v Riu de Janeiru, se dnes odpoledne setkala s prezidentem republiky Milošem Zemanem. Hlava státu přijala handicapované sportovce na Pražském hradě. „Pan prezident je prvním prezidentem, kdo přijal celou paralympijskou výpravu včetně realizačního týmu,“ podotkla výkonná předsedkyně ČPV Alena Erlebachová.

Premiér přijal paralympijskou výpravu

27. 10. 2016

Česká paralympijská výprava se dočkala přivítání ve Strakově akademii u předsedy vlády Bohuslava Sobotky. Podobně jako při setkání s ministryní školství, mládeže a tělovýchovy Kateřinou Valachovou i tentokrát bylo jedním z témat financování sportu handicapovaných.

Ministryně ocenila české paralympioniky

30. 09. 2016

Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová ve čtvrtek 29. září přivítala v bezbariérovém prostředí Národní technické knihovny v Praze českou paralympijskou výpravu, která se minulý týden vrátila z brazilského Ria. Na setkání předala našim sportovcům čestné uznání a slíbila větší podporu sportu handicapovaných.

Sedm medailí z paralympiády v Riu je úspěch

22. 09. 2016

V úterý odpoledne dosedl na vojenském letišti v Kbelích armádní speciál z Ria de Janeiro, který dopravil zpět do vlasti úspěšnou českou paralympijskou výpravu. Sedmatřicet sportovců bojovalo v brazilském velkoměstě o cenné kovy – a sedm jich domů skutečně přivezlo. Vedení Českého paralympijského výboru považuje výsledek za uspokojivý.

Češi se s Riem loučí bronzovou medailí

18. 09. 2016

Sobota 17. září byla pro české paralympioniky posledním závodním dnem na letošních hrách v Rio de Janeiru. Cyklisté absolvovali silniční závod a k posledním kláním nastoupili také naši plavci. Nejvíce ovšem nečekaně zazářila lukostřelecká dvojice David Drahonínský se Šárkou Musilovou, kteří v týmové soutěži vybojovali sedmou českou medaili – bronzovou.

Medailová smršť na paralympiádě

17. 09. 2016

Předposlední den sportovního programu na paralympijských hrách v Rio de Janeiru byla česká výprava nebývale úspěšná. Ve svých nejsilnějších disciplínách se medailově blýskli plavci Arnošt Petráček s Bělou Třebínovou a stříbro v soutěži jednotlivců vystřílel lukostřelec David Drahonínský, který si domů odveze dokonce víc než medaili.

Třebínová opět plavala finále, byla pátá

16. 09. 2016

Ve čtvrtek 15. září pokračoval program paralympijských her v Rio de Janeiru za účasti českých sportovců. Na atletickém stadionu nastoupili ke své premiéře na letošních hrách Dušan Grézl s Petrem Vrátilem, kteří se představili v hodu oštěpem, a pokračovalo se také v bazénu, kde do finále postoupili Běla Třebínová i Miroslav Smrčka.

Cyklisté se v Riu vydali na silnici

14. 09. 2016

Ve středu na paralympijských hrách v Riu začala silniční část cyklistického programu, do kterého se zapojili i naši tricyklisté a jediná reprezentantka na handbiku Kateřina Antošová. Z atletů se představil Aleš Kisý a pokračovala také soutěž v boccie. Štafetu stolního tenisu přebrala dvojice Ivan Karabec s Danielem Horutem, která do turnaje týmů vstoupila úspěšně.

Eva Berná prodloužila bronzovou sérii

14. 09. 2016

Zdá se, že doba bronzová, kterou v Riu započali již naši olympionici, v Brazílii pokračuje i během paralympiády. Po bronzové medaili plavkyně Běly Třebínové přidal v úterý druhou stolní tenista Jiří Suchánek a ve stejný den vybojovala paralympijský bronz také atletka Eva Berná ve vrhu koulí v kategorii F37.

Suchánek vybojoval bronzovou medaili

14. 09. 2016

V pondělí 13. září čekala stolního tenistu Jiřího Suchánka bitva o bronzovou medaili v kategorii TM2, v níž nastoupil proti Francouzi Molliensovi. V napínavém zápase Suchánek úvodní dva sety s přehledem vyhrál. Třetí set se podařilo Francouzovi otočit a vyhrál jej 11:7. Ve čtvrtém setu se pak Suchánek vrátil ke své hře a medailový sen proměnil ve skutečnost.

Třebínová vylovila první českou medaili

13. 09. 2016

Pátý den paralympijského klání se česká výprava dočkala vytoužené medaile. V závodě na 50 m volným způsobem ji z bazénu vylovila medailistka z Atén a Pekingu Běla Třebínová. Dařilo se ale i dalším plavcům a na vodu vyplul také jachtař Daniel Bína. Svůj závod na 400 m zaběhla Kateřina Husáková a do soutěže vstoupila jezdkyně Anastasja Vištálová.

Paralympionici vzpomínají na Čáslavskou

12. 09. 2016

Český paralympijský tým se dnes z paralympijských her v Rio de Janeiru připojuje svou kondolencí, vzpomínkou a hlubokým respektem k dnešnímu rozloučení s Věrou Čáslavskou. Legendární sportovkyni si dnes bude celá výprava připomínat přímo v paralympijské vesnici před kanceláří Českého paralympijského týmu.

Cyklisté se s dráhou rozloučili úspěchem

12. 09. 2016

Po sobotním nabitém programu čekal v neděli českou výpravu na paralympiádě v Riu o něco volnější den. Svou premiéru na hrách si užila nejmladší členka týmu, 14letá plavkyně Anežka Floriánková, a posledním závodem zakončili naši cyklisté dráhovou část programu. Do vyřazovacích bojů vstoupila dvojice Sidková–Košťál a Jiří Suchánek zabojoval o finále.

GENERÁLNÍ PARTNER GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
EXKLUZIVNÍ DODAVATELÉ PARTNER ANKETY
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC ROKU
PARTNEŘI
PARTNEŘI
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
ZA PODPORYDÁRCEMARKETINGOVÝ PARTNER