Tereza Diepoldová
 David Drahonínský
 Ivan Karabec
 Zdeněk Krupička
 Tomáš Pazdera
 Arnošt Petráček
 Šárka Musilová
 Kamil Vašíček
 Jiří Suchánek
 Ondřej Sedliský
 Tereza Kmochová
 Máčala, Hetmer
 Jaroslav Šmédek
 Lenka Matoušková
 Marek Bartošek
 Eva Datinská
 Tomáš Vaverka
 Michal Vápenka
 Jiří Bouška
 Jiří Ježek

Samsun 2017

Sportovcem roku je deaflympijský šampion

28. 02. 2018

Každoroční anketa o nejlepšího handicapovaného sportovce České republiky a hl. m. Prahy již poznala své letošní vítěze. Do konečných výsledků se nejvýrazněji promítly letní deaflympijské hry v tureckém Samsunu a také plavecké MS v Mexiku. Vítězem letošního ročníku se stal tenista Jaroslav Šmédek. 

Deaflympioniky ocenil i prezident Zeman

29. 08. 2017

Po přijetí v Poslanecké sněmovně a Senátu čekalo českou deaflympijskou výpravu ještě poslední společné společenské setkání, a sice s prezidentem Milošem Zemanem. Ten přijal neslyšící sportovce vůbec poprvé a vřelými slovy ocenil jejich úspěchy, které si připsali na deaflympiádě v tureckém Samsunu. Na Pražský hrad se vydala téměř kompletní česká deaflympijská výprava.

Matoušková chce házet daleko. A dlouho

21. 08. 2017

Sporty, které vyzkoušela, byste na prstech jedné ruky nespočítali. Vlastně by vám na to tak tak stačily ruce obě. Srdce deaflympijské šampionky Lenky Matouškové si ale nakonec získala královna všech – atletika. V ní je absolutní světovou špičkou. A nejvíc ji potěšíte, když ji přirovnáte k Barboře Špotákové, byť házejí jiným sportovním náčiním.

Sportovce přijali v Senátu i ve Sněmovně

10. 08. 2017

Poděkování a vyjádření úcty se dostalo českým neslyšícím sportovcům, kteří reprezentovali české barvy na deaflympiádě v Samsunu, při jejich přijetí v Poslanecké sněmovně a Senátu. Úspěšným reprezentantům gratuloval předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček a místopředseda Senátu České republiky Ivo Bárek.

Více než úspěšná deaflympiáda Samsun

01. 08. 2017

Se dvěma zlatými a dvěma bronzovými medailemi se vrací česká výprava z deaflympiády v Samsunu, který hostil tento největší sportovní svátek neslyšících v termínu 18.–31. července. Bronzové medaile vezou Češi zásluhou sportovního střelce Marka Bartoška a bowlerky Kateřiny Janošcové, o zlato se postarali teprve patnáctiletý tenista Jaroslav Šmédek a atletka Lenka Matoušková, která v hodu diskem navíc zaznamenala deaflympijský rekord.

Úspěchy na závěr: bronz, zlato i rekord

30. 07. 2017

Hned dvojnásobnou medailovou radost si česká výprava vychutnala v závěrečný den na deaflympiádě v Turecku. Dosavadní sbírku jedné zlaté a jedné bronzové medaile, o kterou se postarala mužská část reprezentace, navýšily „v hodině dvanácté“ o kovy stejné hodnoty i ženy, Lenka Matoušková vítězstvím v hodu diskem a Kateřina Janošcová třetím místem v bowlingu.

Šmédek došel až na vrchol, má zlato!

28. 07. 2017

Český neslyšící tenista Jaroslav Šmédek dosáhl na zatím největší úspěch v kariéře. Teprve patnáctiletý supertalent z Otrokovic vybojoval na deaflympiádě v tureckém Samsunu, tedy olympijských hrách neslyšících sportovců, zlatou medaili v singlu mužů. Ve finále porazil Ekvádorce Andrese Sebastiana Vazqueze 6:1, 7:5.

Dvě plážové sedmičky i předčasné konce

28. 07. 2017

Letní deaflympiáda v Turecku finišuje a dohráno mají mimo jiné plážoví volejbalisté. Česká výprava měla zastoupení jak v kategoriích mužů, tak žen, a obě dvojice obsadily sedmá místa. Ve výsledkových listinách naopak chybí jména orientační běžkyně Anny Formánkové a desetibojaře Jakuba Noska, kteří ze svých závěrečných vystoupení předčasně odstoupili.

Prokletí v dálce, jistota medaile z tenisu

27. 07. 2017

Smolný den si v tureckém Samsunu prožil atlet Jakub Nosek, když ve finále dálky přišel během poslední série pokusů o bronzovou medaili. Výprava českých neslyšících sportovců má ale i tak na letní deaflympiádě v Turecku jistotu druhé medaile. O její váze rozhodne finálové utkání tenisového turnaje, do kterého se obdivuhodným způsobem probojoval Jaroslav Šmédek.

Peklo mezi akáty, nečekané drama v písku

26. 07. 2017

Spousta bolestivých škrábanců na rukách, jedna zkrvavená ústa i několik nešťastníků, kteří v hustém porostu na velkém kopci i s buzolou a mapou v ruce zabloudili. Tak lze popsat druhou soutěž deaflympijských orientačních běžců na hrách v Samsunu, střední trať, na níž si za úmorného vedra mezi ostnatými akáty doběhla rusovláska Anna Formánková pro desáté místo.

Nesplněná přání na kolech, zdar na kurtu

25. 07. 2017

Na letní deaflympiádě v Turecku, v zalesněných kopcích nad Samsunem, se poprvé i naposledy představili také dva čeští cyklisté. David Studýnka a Roman Dohnal, kteří zde v závodě horských kol, střídavě v travnatém terénu a na prašných stezkách, stejně jako v serpentýnách hodně rozbité silnice plné kamení různé velikosti, obhajovali sedmé a osmé místo z předchozích her v Sofii.

Maléřová vyměnila atletiku za bowling

24. 07. 2017

Na letní deaflympiádě v Turecku má Česká republika početné zastoupení v bowlingu neslyšících žen. Mezi pěticí českých hráček je i sedminásobná deaflympijská medailistka v atletice, konkrétně v disku, kouli a kladivu Pavlína Maléřová, která se na vrcholný sportovní svátek neslyšících vrátila v nové roli po osmi letech.

Dílčí úspěchy a jedno střelecké zklamání

23. 07. 2017

Ačkoliv Marek Bartošek zůstává zatím jediným českým medailistou na letní deaflympiádě v Turecku, když ve střelbě ze vzduchové pušky z deseti metrů vestoje vybojoval bronz, už teď je jasné, že sbírku cenných kovů ze Sofie nezopakuje. Z kvalifikace s libovolnou malorážnou puškou na 60 ran vleže do finále tentokrát nepostoupil, a obsadil desáté místo.

Premiéra orientační běžkyně Formánkové

22. 07. 2017

Nejen rychlé nohy a schopnost pracovat s buzolou i mapou potřebovala na deaflympiádě Anna Formánková v Samsunu, kde na ni v krátkém sprintu čekala řada nevyzpytatelných překážek. Juniorská mistryně Evropy v orientačním běhu neslyšících obsadila na nejméně oblíbené trati v těžké konkurenci jedenácté místo.

Šmédek si připsal první vítězný zářez

21. 07. 2017

Ačkoliv je nejmladším členem české výpravy v Turecku, mezi dospělými se na první pokus neztratil. Teprve patnáctiletý talent z Otrokovic Jaroslav Šmédek si na úvod tenisového turnaje v rámci letní deaflympiády v Samsunu nečekaně hladce poradil s nasazenou desítkou, Britem Fletcherem, kterého zdolal 6:0 a 6:2.

GENERÁLNÍ PARTNER GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
EXKLUZIVNÍ DODAVATELÉ PARTNER ANKETY
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC ROKU
PARTNEŘI
PARTNEŘI
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
ZA PODPORYDÁRCEMARKETINGOVÝ PARTNER