Ivan Karabec
 Máčala, Hetmer
 Eva Berná
 Tereza Diepoldová
 Arnošt Petráček
 Běla Třebínová
 Tereza Kmochová
 David Drahonínský
 Kamil Vašíček
 Tomáš Vaverka
 Tomáš Kajnar
 Tomáš Pazdera
 Ondřej Sedliský
 Marek Bartošek
 Jiří Ježek
 Michal Vápenka
 Jiří Bouška
 Šárka Musilová
 Jiří Suchánek

Samsun 2017

Stolní tenis: místo míčku špunt od „šáňa“

26. 06. 2017

Nejstarší podobu tohoto sportu známého jako indoor-tenis hrála britská armáda v Indii a Jižní Africe v 80. letech 19. století. Mezinárodní federace stolního tenisu ale vznikla až v roce 1926 po schůzkách v Berlíně a Londýně, hned ve stejném roce se konalo i první mistrovství světa. Česko bude mít stolní tenisty také a deaflympiádě v Samsunu.

Formánková chce maraton. Vzor: Zátopek

23. 06. 2017

Co se týče věku, bude sice Anna Formánková benjamínkem české výpravy na deaflympiádě v Samsunu, ovšem zkušeností má tahle orientační běžkyně víc než dost. Mimo jiné je juniorskou mistryní Evropy. A protože obdivuje Emila Zátopka, chystá se vyzkoušet i maraton, prozradila v rozhovoru pro oficiální web ČPV.

Utíkej rychle! A koukej při tom do mapy

19. 06. 2017

Nejen rychlé nohy, ale také schopnost orientace v terénu s mapou a buzolou. To jsou základní předpoklady pro to, abyste se stali úspěšnými v orientačním běhu. Ten má svůj původ v tréninku pozemní navigace vojenských důstojníků – a má mnoho variant. Na deaflympiádě v Samsunu bude Českou republiku v té disciplíně zastupovat Anna Formánková.

Dohnal miluje adrenalin. Silnice ho neláká

15. 06. 2017

Příprava letos podle něj nebyla ideální, dvakrát se potýkal se zánětem průdušek. I přesto český cyklista Roman Dohnal věří, že by se na deaflympiádě mohl v disciplíně MTB, tedy horská kola, umístit v top ten. Konkurence je ale podle šestatřicetiletého bikera veliká, zejména Rusové budou prý silní. Nejen to prozradil v rozhovoru pro web ČPV.

Cyklistika byla poprvé na OH už v roce 1896

13. 06. 2017

Nemusíte být zrovna sportovní znalec, abyste věděli, k jakému sportu se vztahuje Tour de France nebo Giro d´Italia. Cyklistika totiž patří mezi nejpopulárnější sporty v celém světě, ať už na profesionální, nebo rekreační úrovni. A ani v tomto odvětví nebudou na startu závodů v rámci deaflympiády v Samsunu chybět české barvy.

Kateřina Janošcová: 18 let s bowlingem

07. 06. 2017

Bowlingu se věnuje od roku 1999. Bez přestávky. Hry se nevzdala ani během dvou těhotenství a v průběhu mateřství. Možná i proto patří Kateřina Janošcová mezi nejlepší hráčky bowlingu u nás a právem bude hlavním stavebním kamenem českého bowlingového týmu na nadcházející deaflympiádě v Samsunu.

Bowling nejsou kuželky. Ale povstal z nich

05. 06. 2017

Kořeny této hry sahají až do 4. tisíciletí před naším letopočtem, v současné podobě ale vznikla v 19. století. Bowling je přitom často zaměňován za kuželky, mezi oběma ale existují značné odlišnosti. Právě bowling je přitom jedním z osmi sportů, ve kterém bude mít Česká republika na blížící se deaflympiádě v tureckém Samsunu zastoupení. A to pětičlenné a čistě ženské.

Beachvolejbalistky: vnímáme prostě očima

31. 05. 2017

Na deaflympiádě spolu ještě nehrály, v červenci to pro ně bude v Samsunu týmová premiéra. Přesto s nimi soupeřky rozhodně musejí počítat – vždyť vloni vybojovaly na tomtéž místě na mistrovství světa bronz. Beachvolejbalistky Ivana Votípková s Oldřiškou Žídkovou ale o medaili nahlas mluvit nechtějí. „Hlavní je podat co nejlepší výkon,“ shodují se.

Za beach volejbal vděčíme vojákům USA

30. 05. 2017

Dva muži a dvě ženy budou reprezentovat Českou republiku v beach volejbalu na letošní deaflympiádě v tureckém Samsunu. V ženské části turnaje se o úspěch porve úspěšná dvojice Ivana Votípková, Oldřiška Žídková, mezi muži budou bojovat Václav Boček a Jan Žídek. Historie beach volejbalu sahá do 20. let minulého století.

5000 let historie. A atletika pořád táhne

26. 05. 2017

V osmi sportech bude mít Česká republika zastoupení na letošní deaflympiádě v tureckém Samsunu. O cenné kovy se popere dvacítka sportovců, a sice v beach volejbalu, bowlingu, cyklistice, orientačním běhu, stolním tenise, střelbě, tenisu a atletice. Ta patří mezi nejsledovanější sportovní odvětví na světě, možná i proto, že má za sebou víc než 5000 let historie.

Jakub Nosek: český sportovní obojživelník

24. 05. 2017

Říká se jí „královna sportu“, její historie je stará zhruba 5000 let a patří mezi nejpopulárnější sportovní odvětví na světě. Vzešly z ní hvězdy jako Usain Bolt, Zuzana Hejnová, Renaud Lavillenie. A věnují se jí i handicapovaní sportovci. Jako Jakub Nosek, jedna z českých atletických nadějí pro nadcházející deaflympiádu v tureckém Samsunu.

Nominace na deaflympiádu 2017 odtajněna

13. 04. 2017

Dvacítka sportovců bude reprezentovat Českou republiku na letošních letních deaflympijských hrách v Turecku. Zastoupení budou mít české barvy v atletice, tenise, beach volejbalu, bowlingu, cyklistice, orientačním běhu, stolním tenise a střelbě. Největší medailovou nadějí je střelec Marek Bartošek, který obhajuje tři medaile z her v Sofii 2013.

TOP sportovní akce 2017

06. 01. 2017

Rok 2017 přinese opět jednu významnou mezinárodní sportovní akci, a to letní deaflympiádu v tureckém Samsunu. Mimo to i celou řadu jiných mezinárodních mistrovství a mistrovství ČR. Seznam akcí, jejichž termín a místo konání známe, je níže. Kompletní seznam všech sportovních akcí pro handicapované sportovce najdete jako obvykle v kalendáři na našem webu.

GENERÁLNÍ PARTNER GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
EXKLUZIVNÍ DODAVATELÉ PARTNEŘI ANKETY
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC ROKU
PARTNEŘI
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
ZA PODPORYDÁRCEMARKETINGOVÝ PARTNER