Tereza Diepoldová
 Eva Datinská
 Tereza Kmochová
 Jiří Suchánek
 Tomáš Pazdera
 Zdeněk Krupička
 Marek Bartošek
 David Drahonínský
 Jiří Bouška
 Michal Vápenka
 Jaroslav Šmédek
 Arnošt Petráček
 Ivan Karabec
 Ondřej Sedliský
 Jiří Ježek
 Šárka Musilová
 Tomáš Vaverka
 Kamil Vašíček
 Máčala, Hetmer

Samsun 2017

Sportovce přijali v Senátu i ve Sněmovně

10. 08. 2017

Poděkování a vyjádření úcty se dostalo českým neslyšícím sportovcům, kteří reprezentovali české barvy na deaflympiádě v Samsunu, při jejich přijetí v Poslanecké sněmovně a Senátu. Úspěšným reprezentantům gratuloval předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček a místopředseda Senátu České republiky Ivo Bárek.

Více než úspěšná deaflympiáda Samsun

01. 08. 2017

Se dvěma zlatými a dvěma bronzovými medailemi se vrací česká výprava z deaflympiády v Samsunu, který hostil tento největší sportovní svátek neslyšících v termínu 18.–31. července. Bronzové medaile vezou Češi zásluhou sportovního střelce Marka Bartoška a bowlerky Kateřiny Janošcové, o zlato se postarali teprve patnáctiletý tenista Jaroslav Šmédek a atletka Lenka Matoušková, která v hodu diskem navíc zaznamenala deaflympijský rekord.

Úspěchy na závěr: bronz, zlato i rekord

30. 07. 2017

Hned dvojnásobnou medailovou radost si česká výprava vychutnala v závěrečný den na deaflympiádě v Turecku. Dosavadní sbírku jedné zlaté a jedné bronzové medaile, o kterou se postarala mužská část reprezentace, navýšily „v hodině dvanácté“ o kovy stejné hodnoty i ženy, Lenka Matoušková vítězstvím v hodu diskem a Kateřina Janošcová třetím místem v bowlingu.

Šmédek došel až na vrchol, má zlato!

28. 07. 2017

Český neslyšící tenista Jaroslav Šmédek dosáhl na zatím největší úspěch v kariéře. Teprve patnáctiletý supertalent z Otrokovic vybojoval na deaflympiádě v tureckém Samsunu, tedy olympijských hrách neslyšících sportovců, zlatou medaili v singlu mužů. Ve finále porazil Ekvádorce Andrese Sebastiana Vazqueze 6:1, 7:5.

Dvě plážové sedmičky i předčasné konce

28. 07. 2017

Letní deaflympiáda v Turecku finišuje a dohráno mají mimo jiné plážoví volejbalisté. Česká výprava měla zastoupení jak v kategoriích mužů, tak žen, a obě dvojice obsadily sedmá místa. Ve výsledkových listinách naopak chybí jména orientační běžkyně Anny Formánkové a desetibojaře Jakuba Noska, kteří ze svých závěrečných vystoupení předčasně odstoupili.

Prokletí v dálce, jistota medaile z tenisu

27. 07. 2017

Smolný den si v tureckém Samsunu prožil atlet Jakub Nosek, když ve finále dálky přišel během poslední série pokusů o bronzovou medaili. Výprava českých neslyšících sportovců má ale i tak na letní deaflympiádě v Turecku jistotu druhé medaile. O její váze rozhodne finálové utkání tenisového turnaje, do kterého se obdivuhodným způsobem probojoval Jaroslav Šmédek.

Peklo mezi akáty, nečekané drama v písku

26. 07. 2017

Spousta bolestivých škrábanců na rukách, jedna zkrvavená ústa i několik nešťastníků, kteří v hustém porostu na velkém kopci i s buzolou a mapou v ruce zabloudili. Tak lze popsat druhou soutěž deaflympijských orientačních běžců na hrách v Samsunu, střední trať, na níž si za úmorného vedra mezi ostnatými akáty doběhla rusovláska Anna Formánková pro desáté místo.

Nesplněná přání na kolech, zdar na kurtu

25. 07. 2017

Na letní deaflympiádě v Turecku, v zalesněných kopcích nad Samsunem, se poprvé i naposledy představili také dva čeští cyklisté. David Studýnka a Roman Dohnal, kteří zde v závodě horských kol, střídavě v travnatém terénu a na prašných stezkách, stejně jako v serpentýnách hodně rozbité silnice plné kamení různé velikosti, obhajovali sedmé a osmé místo z předchozích her v Sofii.

Maléřová vyměnila atletiku za bowling

24. 07. 2017

Na letní deaflympiádě v Turecku má Česká republika početné zastoupení v bowlingu neslyšících žen. Mezi pěticí českých hráček je i sedminásobná deaflympijská medailistka v atletice, konkrétně v disku, kouli a kladivu Pavlína Maléřová, která se na vrcholný sportovní svátek neslyšících vrátila v nové roli po osmi letech.

Dílčí úspěchy a jedno střelecké zklamání

23. 07. 2017

Ačkoliv Marek Bartošek zůstává zatím jediným českým medailistou na letní deaflympiádě v Turecku, když ve střelbě ze vzduchové pušky z deseti metrů vestoje vybojoval bronz, už teď je jasné, že sbírku cenných kovů ze Sofie nezopakuje. Z kvalifikace s libovolnou malorážnou puškou na 60 ran vleže do finále tentokrát nepostoupil, a obsadil desáté místo.

Premiéra orientační běžkyně Formánkové

22. 07. 2017

Nejen rychlé nohy a schopnost pracovat s buzolou i mapou potřebovala na deaflympiádě Anna Formánková v Samsunu, kde na ni v krátkém sprintu čekala řada nevyzpytatelných překážek. Juniorská mistryně Evropy v orientačním běhu neslyšících obsadila na nejméně oblíbené trati v těžké konkurenci jedenácté místo.

Šmédek si připsal první vítězný zářez

21. 07. 2017

Ačkoliv je nejmladším členem české výpravy v Turecku, mezi dospělými se na první pokus neztratil. Teprve patnáctiletý talent z Otrokovic Jaroslav Šmédek si na úvod tenisového turnaje v rámci letní deaflympiády v Samsunu nečekaně hladce poradil s nasazenou desítkou, Britem Fletcherem, kterého zdolal 6:0 a 6:2.

Bartošek obhájil v Samsunu bronz ze Sofie

20. 07. 2017

Napětí a nejistota, potom čirá euforie. Hned na první pokus splnil Marek Bartošek osobní cíl pro letošní deaflympiádu. Ve střelbě ze vzduchové pušky vestoje na vzdálenost deseti metrů obhájil třetí místo ze Sofie, ačkoliv v dopolední kvalifikaci na 60 ran čelil opakované krizi a těžko u srdce mu bylo i na začátku eliminačního finále.

Letní deaflympiáda oficiálně zahájena

19. 07. 2017

Velkolepá, gigantická, ale také dlouhá únavná show před zaplněným stadionem, která byla zároveň oslavou kdysi mocné Osmanské říše i velikánů místní historie. Tak by se v několika slovech dalo shrnout slavnostní zahájení 23. letní deaflympiády v tureckém Samsunu, jehož se zúčastnila i výprava 20 neslyšících sportovců a jejich doprovodu z České republiky.

Deaflympiáda: Češi nejvíc věří Bartoškovi

14. 07. 2017

Čtyři a půl tisíce sportovců z více než stovky zemí světa bude bojovat o úspěch na letní deaflympiádě v tureckém Samsunu. Mezi nimi i dvacítka Čechů, kteří se z celkových jednadvaceti sportovních disciplín představí v osmi. Nejvíc se očekává od střelce Marka Bartoška, který bude v Samsunu obhajovat tři medaile z předchozí deaflympiády v Sofii.

GENERÁLNÍ PARTNER GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
EXKLUZIVNÍ DODAVATELÉ PARTNEŘI ANKETY
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC ROKU
PARTNEŘI
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
ZA PODPORYDÁRCEMARKETINGOVÝ PARTNER