David Drahonínský
 Ivan Karabec
 Tomáš Pazdera
 Tereza Diepoldová
 Eva Datinská
 Marek Bartošek
 Ondřej Sedliský
 Michal Vápenka
 Arnošt Petráček
 Jiří Bouška
 Kamil Vašíček
 Tomáš Vaverka
 Lenka Matoušková
 Máčala, Hetmer
 Jaroslav Šmédek
 Jiří Ježek
 Tereza Kmochová
 Šárka Musilová
 Jiří Suchánek
 Zdeněk Krupička

Para hokej: Češi ovládli turnaj ve Švédsku

Reprezentační celek pod vedením trenéra Jiřího Břízy se může pochlubit parádní formou – na turnaji ve švédském Östersundu Češi vyhráli všechny své zápasy a s celkovým skóre 18:2 oslavili zasloužené první místo.

Město Östersund – tradiční hostitel zimních olympijských i paralympijských sportů – se mezi dny 14. až 19. ledna ujalo pořadatelství přípravného para hokejového turnaje. Za účasti reprezentačních týmů České republiky, Japonska a domácího Švédska šlo především o prověření schopností před blížícím se mistrovství světa, které se na přelomu dubna a května uskuteční v Ostravě. Při absenci čínského týmu, který se odhlásil těsně před turnajem, zvolili pořadatelé herní systém „každý s každým dvakrát“.

V prvním utkání – v pondělí 14. ledna – narazili čeští hráči na tým Švédska a byla z toho jednoznačná, ale i zasloužená výhra 5:0. Hattrickem se blýskl Zdeněk Krupička, jednou vstřelenou brankou se připomněli Zdeněk Hábl a Michal Geier. Zlomem utkání se stal průběh druhé třetiny, kdy Češi přidali na efektivitě a v krátkém časovém rozestupu zasadili Švédům několik zdrcujících úderů.

Následovalo úterní střetnutí s Japonskem, a i v tomto případě si naši reprezentanti připsali body za vítězství 3:0. Povedené utkání dirigovali střelci Kubeš, Geier a Novotný. Oproti prvnímu zápasu došlo u českého týmu k rošádě na pozici brankáře – Martin Kudela nahradil Michala Vápenku, a také on si připsal své první čisté konto na turnaji.

Po středečním volném dni, který svěřenci trenéra Břízy věnovali tréninku, přišlo na řadu další měření sil s domácím týmem. Švédi si brousili zuby na odvetu a doufali v příznivější výsledek, ale tyto úvahy český tým nekompromisně smetl ze stolu. Výhru 6:1 pro české národní barvy vystříleli Hábl s Krupičkou po dvou přesných zásazích a Kubeš s Geierem po jedné brance.

Poslední zápas na turnaji v Östersundu odehráli Češi v pátek opět proti Japonsku. Ve stejný den, kdy v Ostravě probíhala oficiální tisková konference k připravovanému MS v para hokeji, se naše reprezentace opět zaskvěla výborným výkonem a přesvědčivým výsledkem. Vítězstvím 4:1 a celkovým triumfem na šampionátu se skóre 18:2 potvrdili Češi skvělou formu. Tu budou chtít ještě vylepšit na nadcházejícím soustředění v Nymburku, které se uskuteční 28. až 30. ledna.

Výsledky ČR na turnaji v Östersundu:
ČR – Švédsko 5:0, branky: Krupička 3x, Hábl, Geier
ČR – Japonsko 3:0, branky: Geier, Kubeš, Novotný
ČR – Švédsko 6:1, branky: Krupička 2x, Hábl 2x, Geier, Kubeš
ČR – Japonsko 4:1, branky: Hábl 3x, Geier

Text: Martin Steinbach
Foto: World Para Ice Hockey

GENERÁLNÍ PARTNER GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
EXKLUZIVNÍ DODAVATELÉ PARTNER ANKETY
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC ROKU
PARTNEŘI
PARTNEŘI
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
ZA PODPORYDÁRCEMARKETINGOVÝ PARTNER